71. A paradicsomhal (Macropodus opercularis)
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A stendhal-hal életterét őrzi az akváriumban. Fajtársaival és más halakkal szemben is harcias, ha nincs búvóhelye. Legtöbbször az akvárium középső és alsó szintjén tartózkodik.
Sokan kezdik akvarisztikai pályafutásukat a szivárványos guppival. A választás érthető, hiszen ez a díszhal nagyon könnyen tartható és szaporítható, ugyanakkor rendkívül mutatós.
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
A vitorláshal (Pterophyllum scalare) az Amazonas középső szakaszán őshonos. Az egyik legkedveltebb és legtetszetősebb akváriumi hal, gyakran nevezik az akvárium királyának.
Ha a "játék nem durvul el", azaz nem lesz belőle verekedés, agresszió, harapás stb., akkor nem gond. Én azért azt javasolnám, hogy a vemhesség felétől-kétharmadától tartsa külön, ingerszegényebb helyen...
Kedves Gazdi! Allergia teszt nélkül minden csak találgatás és próbálkozás. A csirkehús meg pont annyiszor allergén, mint a többi fehérje, nincs kitüntetett szerepe. Homeopatiával sajnos nem foglalkozom, nem is nagyon hiszek benne. Viszont a vérből történő allergia diagnosztika és az erre alapulóan elkészített hiposzenzitizáló kezelés eredményes és mellékhatásmentes. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Normál esetben nem lenne semmi gond, ha esetleg észreveszik egymást. Mivel a szakállas agáma nappal aktív, a leopárd gekkó pedig éjszaka, így kevés az esély, hogy folyamatosan egymás szeme előtt lennének. Ha a szakállas agáma ennyire inaktív, talán még jól is jöhet egy kis izgalom az életében. A leopárd gekkó sem a stresszesebb állatokhoz tartoznak, így véleményem szerint nincs ok az aggodalomra. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Kedves Gazdi! Mindenek előtt meg kellene tudni, hogy mi okozhatta a halva születést. Nem írja, hogy a halva született kölyköket ill. az anyakutyát látta-e, megvizsgálta-e állatorvos. Nagyon fontos lenne! Mindezen vizsgálatok után lehet csak következtetni, hogy a következő elléseire kihathat-e az ezt előidéző ok! Lehet, hogy csak az volt a probléma, hogy túl korán fogták tenyésztésbe az anyaállatot; érdemes lett volna megvárni a két éves kort! Lelkileg nyilván valamilyen szinten megviseli a szukát ez az esemény, de általában elég hamar túl teszik magukat rajta. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
A cica jelzett labor értékei azt jelzik, hogy a veséi már nem a régiek. (Ez egyébként szinte minden macskára jellemző lesz egy idő után.) A veséket azzal lehet kímélni, ha kicsit kevesebb húsfélét ad a cicának. A vesekímélő diétás táp ilyen, csak itt nem Önnek kell kigondolnia, hogy mit és hogyan, hanem ezt megtették a szakemberek. A kérdezett gyógyszer inkább már a súlyosabb állapotban lévő (már veseelégtelenségben szenvedő) cicáknak javasolt, én most még nem erőltetném, ha nem akarja megenni. Ha a diétás tápot szívesen megeszi, egye ezt. Már ezzel is sokat tesz azért, hogy lassuljon a rosszabbodás tempója.