71. Sétanap 2011. szeptember 10-én
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
Szeptember 10-én, egy hónappal a Hontalan Állatok Világnapja után és az Állatok világnapja előtt szervezi Sétáltató Napját a Futrinka Utca Kutyavédő és Kutyás Szabadidősport Egyesület.
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
A korosodó kutya lábremegése hátterében lehet ugyan neurológia probléma, de ez ebben a korban már ritkán elsődleges. A lábremegést az etetéshez illetve aktivitáshoz kapcsolva kell megfigyelni.
A négylábú kedvencekre számtalan, különféle élősködő által terjesztett kór leselkedik. Ezek közül a leggyakoribb a kullancsok által terjesztett betegségek. Sokan nem tudják, hogy szinte egész évben támadnak a kullancsok...
Geónak nagyon izgalmas élete van Janik mellett, hiszen nem csak hogy együtt autóznak, de Geó ült már vonaton, helikopteren, repülőn és limuzinban is, sőt, a körhintát is kipróbálta már.
Kedves gazdi, jó lenne egy alapos kivizsgálás a kutyusnak, az alapvető dolgok mellett (bolhátlanítás, kullancsirtó, féregtelenítés, oltások). Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Ezt a kérdést legelső sorban is azzal az állatorvos kollégával kellene vagy lehetne megbeszélni, akihez oly gyakran vissza kell járniuk. Biztosan fog tudni ajánlani immunerősítő készítményeket (van belőlük jó néhány).
Ha a tünetek nem szűnnek, és újra-újra megbetegszik a kutyus, mindenképpen vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe. Szükség lenne egy vérlabor vizsgálatra, Lyme-tesztre, ha ezek rendben vannak, akkor pedig egy csípő és ágyék-keresztcsonti gerinc röntgenfelvételre, hogy pontosabb diagnózishoz jussunk...
Nem sötét a vizelete? Volt benne kullancs mostanság? Biztos nem babézia? A gyors vérvizsgálat indokolt lenne. A kezdeti stádium általában jellegtelen babéziás fertőzésnél. Kedvencünk bágyadt, étvágytalan, nem játszik, egész nap csak fekszik. A levertség az esetek legnagyobb részében a magas láztól van, amely végig kíséri a betegséget. Sokszor jelentkezik hányás, ritkábban idegrendszeri problémák. A legjellegzetesebb, ami minden tulajdonosnak feltűnik, hogy állatuk sötét barnát vizel. Ez a szétesett vörösvérsejtek következménye, mert azok a vesén keresztül a vizelettel távoznak. A betegség előrehaladtával az eb egyre rosszabbul van, látható nyálkahártyái besárgulnak, és végül már lábra sem áll. Kezelés hiányában a kutyák nagy százaléka nem tud felépülni a kórból, és végül elpusztul. A legtöbb betegségben egyébként a kutya levert, étvégytalan, így kár lenne találgatni. Vérvizsgálat biztosat mond, ami alapján lehet kezelni.
A kálcium önmagában kevés lesz. Javasolom keressen fel egy állatorvos kollégát, mindenképpen be kellene fújni bolhairtó spray-vel, majd bolha-kullancs elleni Spot On készítménnyel lekezelni. A viszketésre a kálciumon kívül gyulladáscsökkentő injekciót is kell kapnia...