71. 6:3 a fiúk javára, 9 FOXI kiskutya született Dömsödön
Megható történet egy fiatal foxilányról, Suzyról, aki kiváló patkányvadászból kilencszeres szuperanyukává vált. Mese és követendő példa meglévő és leendő gazdiknak felelős kutyatartásból.
Megható történet egy fiatal foxilányról, Suzyról, aki kiváló patkányvadászból kilencszeres szuperanyukává vált. Mese és követendő példa meglévő és leendő gazdiknak felelős kutyatartásból.
A kutya- és macskatulajdonosok több mint fele nincs tisztában azzal, hogy a kisállatok is szenvedhetnek cukorbetegségben, pedig a súlyos rendellenesség egyre gyakrabban alakul ki háziállatoknál is: minden századik kutyát érint a diabétesz, macskáknál pedig a tíz leggyakoribb megbetegedés közé tartozik.
A kutyák nem csak saját gazdáikat boldogítják, néhányan az interneten is nagy népszerűségnek örvendenek. Ismerjük meg a menő celEBeket
Sportoló, műsorvezető, médiaszemélyiség és üzletember egyetlen személyben, ugyanakkor szenvedélyes állatbarát is, akinek életéből sosem hiányoztak a kutyák. Kötetlen és szórakoztató beszélgetést folytattunk Krisztiánnal, akinek mindenről markáns véleménye van. Nem is rejtegette elölünk!
Barcson 106 tacskó kutyust tartottak egy lakóházban összezsúfolva, szörnyű körülmények között. A rémhír napok alatt körbejárta a világhálót.
A leírás alapján az anyatacskónak emlőgyulladása van. Az életben maradt négy kiskutya nem tudja az anya emlőiben termelődött összes tejet kiszopni, így jelentős mennyiségű tej pang a tejutakban, ami kedvez az emlőgyulladás kialakulásának. Azt tanácsolom, hogy mérd meg az anya testhőmérsékletét (végbélbe helyezett gyorshőmérő), ha lázas (39°C fölötti végbélben mért testhőmérséklet), a kölyköket vedd el tőle és mesterségesen tápláld őket, az anyát pedig mielőbb vidd el az állatorvosodhoz, mert a gyulladásos emlőben termelődő tejtől a kiskutyák megbetegedhetnek. Ha nincs az anyának láza, akkor a szoptatásnál figyelj oda, hogy a kölykök minden emlőt egyformán szopjanak ki. Az anya hőmérsékletét naponta kétszer mérd.
Ha vicces akarnék lenni, azt mondhatnám, hogy előbb-utóbb úgyis elfogynak a békák és akkor el sem kell űzni őket. Békaűző módszert sajnos nem ismerek. Talán egy gólya... bár az is megeszi őket. Egyébként a békaevészet csak akkor jelent problémát, ha esetleg varangyot eszik a kutyus, merthogy ennek bőrében irritáló anyagokat tartalmazó mirigyek találhatók. Nyálzást, esetleg hányást okozhatnak. Szerintem.
Jó lenne tudni, hogy milyen váladék folyik az orrukból. Gennyes? Tejszerű? (Félrenyelésre utal.) Vízszerű? Ez alapján lehetne eldönteni, hogy mi bajuk lehet és hogyan lehetne segíteni rajtuk. Az anya féreghajtása mellett a kölyköket is mindenképpen kell féreghajtani, általában 2, 4, 6 és 8 hetes korukban, ezután negyedévente.
Igen, 2 hónapos kortól ideális elkezdeni a kozmetikázást, hogy a kutyus hozzászokhasson. Fontos, hogy a szőrét alaposan - fésülés közben - szárítsa, így gyorsan és hatékonyan szárad.
Kan kutyák mellé inkább egy szukát javasolok harmadiknak. Ugyanis két kutya is egy falkát alkot. Ha még egy kan kutya érkezne a családhoz, végeláthatatlan konfliktusok sora alakulhat ki, fajtától függetlenül. Ha szuka kutya mellett döntene, teljesen mindegy, hogy melyik fajtát választja. Inkább olyan kutyát válasszon, amelyik legközelebb áll a szívéhez. Nem lesz köztük rangsorvita. A rangsor kialakulásban sok szerepet nem játszik az állatok ivartalanított mivolta.