71. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Ez nem olyan probléma amit távolról meg lehetne oldani. Az elzárás boztosan nem a jó megoldás mivel inkább rá kellene vezetni a kutyát arra hogy nem kell félnie. Azt javasolom keressen fel egy viselkedési problémákkal foglalkozó szakembert aki személyesen meg tudja nézni és tud segíteni a megoldásban Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Zajfóbia és viharfóbia: mit tehetünk, ha kutyánk fél a villámlástól? Zajfóbia és viharfóbia: miért félnek az állatok a vihartól és a villámlástól?
A gyakori vizelés oka lehet a húgyhólyag gyulladása, vagy a szokottnál több folyadék fogyasztása miatt is. Ha nem iszik gyakrabban a kiskutya a szokásosnál, Illetve nem fogy több víz, akkor érdemes egy vizelet vizsgálatot csináltatni, nincs-e bakteriális eredetű hólyaghurutja. Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Miért pisil be a kutya örömében? Kutya bélproblémák: bélcsavarodás, bélelzáródás
Az ellés után a kitágult vemhes méh visszaalakulása a tisztulási folyamat következik. Ez annál tovább tart minél több kölyök volt. Az időszak alatt a méhből kezdetben erősen majd később egyre tisztább váladék ürül. Ennek a kölykök fejlődésére nincs hatása. Tehát ez egy természetes folyamat ezért a jó szűrési eredményekre is tekintettel nyugodtan válasszanak innen kölyköt. Labrador retriever, a tanulékony kutya Milyen oltások kellenek egy kiskutyának?
Én mindenképp azt támogatom, hogy első pillanattol fogva legyenek összebarátkoztatva és összeszoktatva. Első időkben legyen kontroll felettük, de valószínüleg a kölyök be fog tagozódni a meglévő falkába. Ha a csivava a főnök akkor célszerű volna a gazdának átvenni tőle az irányítást és akkor biztosan nem lesz gond. Szerinten nem kell túlizgulni, mivel a kutyák alapvetően együttműködő társas lények. Érdemes lesz a kis kutyával oviba menni, hogy tanuljon más kutyáktól is. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Második kutya a háznál Hogyan szocializáljuk a kutyakölyköt? Kutyakiképzés nélkül nincs boldog eb
Kedves Edit! Célszerű volna első időben hagyni, hogy a kutyus maga oldódjon, ő kezdeményezzen. Az etetést javasolom, hogy kézből történjen és közben néha simogassák is a kutyát. Adjnak neki lehetőséget, hogy ő maga próbáljon ismerkedni, üljenek a földön a közelében és ha kezdeményez, akkor jutalmazzák. 4 nap még kevés idő, de a fentiekkel gyorsítható a kötődés kialakítása. Ezek mellett érdemes kutyaiskolába járni vele, ahol a közös tevékenység még jobban segíti a kapcsolat kialakulását. Üdv Sugár Péter - Városi Kutyák Iskolája 10 tipp, hogyan szoktassuk az örökbefogadott kutyát a családba Használati útmutató örökbefogadott kutyákhoz Hogyan bánjunk a félős kutyával?