71. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Ki kell alakítani a megfelelő feltételes reflexet a kutyában.Ha a megfelelő helyen végzi el a dolgát akkor meg kell dícsérni,jutalmazni kell egy falattal vagy bármivel de ha rossz helyen végzi a dolgát akkor meg kell szidni. Előbb-utóbb rá fog jönni hogy mikor jár jobban. Itt olvashatsz még a szobatisztaságra nevelésről: Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Élőben kellene látnia állatorvosnak,mert lehet,hogy nem sérülés. Képről nehéz megítélni.
A részletek ismerete nélkül felelőtlenség lenne állást foglalnom az ügyben.A kezelő állatorvostól aki minden részlettel tisztában van minden kérdésére választ kaphat.
A leírás alapján valószínűleg giardiosis.Székletmintából egy egyszerű teszttel kimutatható és pozitív estben könnyen kezelhető.Ha nem akkor bakteriológiai vizsgálatot kell végeztetni. Tudj meg még többet a hasmenés okairól: A kutya és a hasmenés: mi okozza, hogy kezeljük?
Kedves Gazdi! Egy hónapos kutyát nem lett volna szabad elhozni a szaporitótól, mivel egy kutyának az Állatvédelmi törvény szerint 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Tehát az első gond, hogy a kiskutya korai szocializációs időszaka ki fog maradni, ami nagy eséllyel viselkedési problémákat fokg okozni a későbbiekben. Ezért majd ha megvan a minimálisan szükséges oltá, mindenképp kotyaoviba kell vinni ,hogy pótolni lehessen ami kimaradt. Másrészt azt gondolom, hogy a yorki idővel hozzá fog szokni a husykhoz, mivel nincs nagyon más választása. Ha a yorki támadna ,akkor le kell tiltani, a kiskutyát pedig meg kell fogni ,hogy lassabban akarja felvenni a kontaktust az idősebb kutyával. Igy pár nap alatt szépe nössze fognak szokni... Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Itt olvashatsz még a kölyökkutyák neveléséről: A kölyökkutyák képzését nem lehet elég korán elkezdeni!