746. Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve itt is elérhetővé tettük.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
"Anyaaa, nem szeretem a nagyiit! Nem baj kisfiam, tedd a tányér szélére" - hangzik a vicc, ám az állatvilágban ez véresen komoly jelenség.
A zöld anoliszt vagy vöröstorkú anoliszt (Anolis carolinensis) amerikai kaméleonnak is hívják, mert képes zöldből barnára változtatni a színét a hőmérséklettől és a körülményektől függően.
A juh (birka, bárány) jámbor, béketűrő, nem nagyigényű, és még az embert is elviseli a ház körül. Szinte főnyeremény az önműködő fűnyíróként is jól bevált hobbiállat, a juh.
A karmokat a megfelelő vastagságú ülőrudak koptatják. A lehetőleg eltérő vastagságú rudakat ideális esetben 1/3, illetve 2/3 vastagságig tudja a papagáj átfogni. A nimfa karmának visszavágáshoz jó eszköz egy körömcsipesz. Fény felé tartva látszik a karmon végigfutó ér. Visszavágáskor arra kell figyelni, hogy az ér ne sérüljön. Ha nem sikerül tökéletesen a metszés és mégis vérzés történne, azt Betadinba mártott fültisztító pálcika segítségével el lehet állítani.
Kedves Krisztina! A tipp lehet, hogy jó! Viszont jó tudni, hogy a székrekedés egy bizonyos szint után életveszélyes lehet, sokszor már csak műtétileg orvosolható, vagy úgy se. Nem beszélve a vele járó szenvedésről. Tehát irány az állatorvos, mielőtt nem lesz nagyobb baj! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Milyen teknős? Vannak fajok amik nem jól tűrik egymást. Ékszerteknős esetében egy év korkülömbség szerintem nem nagy gond, de ha lehet célszerűbb egy méretűeket összerakni. Még így is előfordulhat hogy ha pár lesz, a hím állandóan zaklatni fogja a párját.
Ha már letojt, fiókát nevelt az új helyre került postagalamb, akkor akár szabad kifutóba is lehet engedni őket, mert nem hagyják el a helyüket. A zárt helyen történő tartás elsődleges feltétele a megfelelő higiénia. Az atkák, tetvek felszaporodását meg lehet előzni, ha a bezárás kezdetén a galambokat olyan spot on készítménnyel lekezeli, mint az Ivermectin. Gombák, baktériumok feldúsulása a ketrecek rendszeres tisztításával kerülhető el.
Megoldási lehetőségek: • fajtának megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning.