751. Miért zöld a béka?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Ha megkérünk valakit, hogy rajzoljon egy békát, nagyon valószínű, hogy zöld színű filctollat ragad. Miért is?
Két jóbarát földön-vízen összetart...vagy mégsem?
Amit ez a ló csinál, az még egy kutyánál is meglepő lenne. Nézd meg Te is, hogy mit művel!
A szumátrai orángután fennmaradása veszélybe került. Az öreg, vagy túl nagyra nőtt egyedeket gyakran nem tartják tovább háziállatként, számukra a természetvédők rehabilitációs központokat hoztak létre.
A lótartás meglehetősen kellemetlen, ám kétségkívül izgalmas és mozgalmas része a rovarok távoltartása. Ha a pacink sötét színű, vagy vékonybőrű telivér akkor segíthet egy világos légytakaró. Bár nem védi a lábakat és a hastájékot, de azért megóvja a fentről érkező támadókkal szemben.
A tünetet okozhatja fizikai behatás és fertőzés is. Az ülőrudakat érdemes lenne kicserélni eltérő vastagságú, nem túl durva kérgű 1-2cm átmérőjű ágakra. Például fűzfaágra. A madár talpát a házipatikában általában megtalálható Bepanten kenőccsel kellene naponta két alkalommal bekenni. Ha 2-3 nap után nincs javulás, állatorvost kell felkeresni pontos diagnózis felállítása céljából.
Őszinte válaszom, hogy ez egy amolyan patthelyzet! De! A fogkövek eltávolítása (szerintem) azért nem egy műtét, bár ahhoz, hogy ezt rendesen el lehessen végezni, a kutya enyhe altatása valóban szükséges. De ez sem kivitelezhetetlen, ha kellően odafigyelnek rá az altatásnál. Esetleg előtte érdemes egy vérvizsgálatot elvégeztetni és megnézetni néhány enzim értékét (főleg a májműködésre tekintettel), és ha jók az eredmények, szerintem nem kellene ettől annyira félni!
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.
Kedves Érdeklődő! A 7-8 éves hullámos papagáj még nem öreg, nem ritka a 15-18 éves példány sem. Más a helyzet, ha valamilyen betegség éri utol, ilyenkor kell a szakértő kivizsgálás. A különféle mézes rudakat nem javaslom, az étkeztetésében a legegyszerűbb szükségleteket kell biztosítani. Alapvetően magevők, kevés zöldeleséggel minimális gyümölcsfogyasztás mellett. Változatos összetételű, egy évesnél nem régebbi apró magokból álló magkeverék, naponta pár szál fűféle, pitypanglevél, vékony szelet alma, a mézes rudaknál jobban fogja szeretni a csumízt (más néven fürtös köles). Egy kis tálban legyen előtte ásványianyag keverék, optimalizált kalcium, foszfor összetétellel. Amikor vedlési időszak van, vagy csak méregtelenítésre van szüksége, a madár olyankor fogyaszt belőle. Az állatkereskedésekben kapható, vízben oldható vitaminkészítményekből havonta pár napig lehet az ivóvízbe cseppenteni adagolási előírás szerint. Nyáron pár csepp almaecet is mehet az ivóvízben (1:100 arányban) a melegben felgyorsuló baktérium feldúsulást megelőzendő. A Macskáktól elkapható fertőzések közül leginkább a férgességgel lehet számolni, ami miatt évente kb. 2 alkalommal legalább Ivermectin spot on light készítménnyel kezelni kellene.
A kutya fogazata a ragadozó életmódhoz alkalmazkodott, ezért ha egy kisebb darab latörik akkor is megfelelően működik tovább. Ha nagy darab törik le és a fogmeder begyullad, akkor ki kell húzatni a beteg fogat.