761. Macska fülgyulladás, fülröhösség
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
„Az eltévedt kutya szívbe markoló látvány. Jellegzetes, reményvesztett testtartása messziről beléd hasít; elinalna a szerencsétlen, de nem tudja, merre.
A tudósok számára mindmáig némileg rejtély, hogy valójában miért vonítanak a kutyák: egy biztos, részben őseik okolhatók ezért a szokásért.
Kedves Barbi, bármi lehet, akár macskanátha is. Ezt otthon nem fogják tudni kikezelni. El kellene vinni állatorvoshoz. Macskánátha infó >>
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése.. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak!
Ha a hasüregben folyadék van, abból mintát kellene venni, mert valóban lehet májbetegség, de egyéb más is a háttérben( pl. szívelégtelenség, de gyakrabban daganatos megbetegedések). Ha a mintát és vele együtt egy vérmintát is beküldik laborvizsgálatra, a diagnózis alapján megfelelő kezelést tudnak végezni.
A tünetek hiánybetegségre jellemzőek. Bár nem látszik az ízületeken jelentős duzzanat, de legvalószínűbb angolkór, ami vízben vagy eleséghez kevert kalcium kiegészítéssel kezelhető. Esetleg lehet B2 vitamin hiánya is, bár ez a Jolovitban megtalálható. Érdemes lenne kiegészítésképpen külön B vitamint is adni a baromfiknak.
A gyógytápok összeállítása olyan,hogy akár életük végéig is ehetik az adott betegség gyógyítása vagy megelőzése miatt. Az s/o jelzés a táp nevében azt jelzi hogy struvit és oxalát kövek ellen hatásos,de a vizeletben más vegyületek is okozhatnak köveket. Azt javaslom hogy amennyiben bármelyik cicában felmerül a húgykövesség gyanúja akkor egy kis vizeletet kell gyűjteni,annak üledékéből megállapítható - akár mikroszkóp alatt a kristályok alakjából - hogy milyen vegyület alkotja a köveket.Ennek a tudásnak a birtokában kell esetleg áttérni más gyógytáp etetésére.hiszen a különböző kristályok kialakulását különböző összetevők gátolják a tápban.