761. Válasszon okosan fényforrást!
Míg régebben csak a klasszikus függőlámpákban, csillárokban gondolkozhatott az, aki otthonát fényárban szerette volna úsztatni, ma már sokkal szélesebb és színesebb paletta várja.
Míg régebben csak a klasszikus függőlámpákban, csillárokban gondolkozhatott az, aki otthonát fényárban szerette volna úsztatni, ma már sokkal szélesebb és színesebb paletta várja.
A kutyák szemsérülései gyakori problémát jelentenek, amelyek azonnali figyelmet és megfelelő ellátást igényelnek. Fontos, hogy felismerjük a szemsérülések jeleit és tudjuk, mikor kell állatorvoshoz fordulni, hiszen négylábú társunk látása és egészsége múlhat rajta!
Hajunkat és fejbőrünket számos kellemetlen tünet érintheti. Ilyen lehet a viszkető fejbőr, a nehezen kezelhető haj vagy akár a hajhullás is. A természetes összetevőket - mint amilyenek a gyógynövények is - tartalmazó hajápoló készítmények nem csupán azért jók, mert kíméletesek a haj és a fejbőr számára, hanem azért is, mert használatuk általában környezetkímélőbb megoldás is, mint a hagyományos készítményeké.
Meglehetősen kellemetlen érzés beülni egy jéghideg autóba egy dermesztően hideg téli reggelen. A modern gépjárművekben persze az olyan extráknak köszönhetően, mint az ülésfűtés, hamar komfortossá válik a helyzet. De vajon mit tehet az, akinek régebbi típusú gépkocsija van?
Az autó belső tere a kényelem és a praktikum mellett a személyes stílus és egyediség kifejezéséről is szól. A különböző felszerelések segítségével megteremthetjük magunknak az ideális környezetet, amely megkönnyíti az utazásokat és mindig kellemes hangulatban indulhatunk el.
Szerintem a parkettától nem lenne szabad "elkopni" a szőrének. Inkább valamiféle bőrbetegségre gyanakszom - így látatlanban. Ez lehet gombásság, valamiféle parazitózis (rühösség?), esetleg más bőrbetegség. Érdemes lenne azért megmutatni állatorvosnak.
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. A másik lehetőség, hogy valaki megijesztette, bántotta, megütötte, megdobta valamivel és emiatt riad meg sokszor. Sajnos gyakran spay-vel lefújt állatoknál tapasztalható ilyen viselkedés.