766. Guiness rekord kísérlet a Medveotthonban - 2009. június 6.
Guiness rekord kísérlet a Medveotthonban – mindenki hozzon magával maximum 20 macit!
Guiness rekord kísérlet a Medveotthonban – mindenki hozzon magával maximum 20 macit!
Most mindent megtudhatsz a mikrochipes azonosításról, ilyen részletesen most először olvashatsz erről a témáról!
Ellátogattunk a Kis-Balaton melletti, kápolnapusztai bivalyrezervátumba, ahol sok érdekes dolgot megtudtunk e nagy, fekete patás állatról. A borjakat még meg is simogattuk.
Aki eddig csodálkozott azon, hogy húszezer forintra is megbüntethetik a kutyák kötelezető veszettség elleni védőoltásának elmaradása miatt, az készüljön fel: a büntetés összegét megemelték.
Kutyás futás: futás kutyás! Június 14-én az Újbuda Torna Club és az ŐKH közös közös rendezvénye színes programokkal vár minden kutyabarátot.
Tisztelt Istvàn! Fenti leìràsa alapjàn feltètelezhetően ràgcsàlóról van szó,valószìnű patkànyròl. Javaslom egy szakember felkeresèsèt az irtàshoz! Üdvözlettel, dr. Puskàs Gàbor.
Nyugodtan lehet adni nekik tökfélét.
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy miből volt a kis zacskó, milyen volt a mérete, és azt sem, vajon egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, mekkora méretű, és produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, várjon türelemmel, figyelje a kutyát és a produktumait, és majd akkor forduljon orvoshoz, ha valami szokatlant tapasztal (pl. hányás).
Az eset mindenképpen állatorvosi ellátás igényel!!!! Ha a közelben nincs állatorvos, a www.maok.hu (állatorvosi kamara honlapja) -n megtalálja az ügyeletest! Az otthoni "barkácsolással" árthat a macskájának!!!
Kedves GTM! A felsorolt tünetek lehetnek a szteroid injekciótól, de tudni kell hogy idővel a tartós szteroid kezelés ún. Cushing betegséget okoz a kutyában. Sajnos már ennek a tünetei is lehetnek a felsoroltak. Érdemes lenne a bőrbetegséget pontosan diagnosztizálni (pl. allergia tipus diagnosztika) és a diagnózis birtokában egy célzottabb, kevesebb mellékhatást jelentő terápiát kialakítani (pl. hiposzenzitizálás stb.). Mindenképpen keresse fel állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc