771. Hogyan erősíthetjük kutyánk immunrendszerét?
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
A korai diagnózis a legjobb esélyt nyújtja a rákban szenvedő macskák számára. A rák diagnózisa olyasmi, amit senki sem szeretne hallani, legyen szó emberekről vagy kedvenc állatainkról. A rák valós félelem, és ez a kockázat növekszik, ahogy mi (és állataink) öregszünk. Valójában becslések szerint minden ötödik macskát rákosnak diagnosztizálnak. Tehát bár örülünk annak, hogy macskáink tovább élnek, ez egyúttal növeli a rák kialakulásának kockázatát is. Szerencsére a rák megértésében és kezelésében elért haladásnak köszönhetően ma már több kezelési lehetőség áll rendelkezésre, amelyek segíthetnek abban, hogy macskánk minél tovább egészséges és boldog maradjon.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A száraz bőr általában nem súlyos probléma, de nagyon kellemetlen lehet a macskád számára. Így szabadulhatsz meg a viszketéstől! Ahogy nekünk, az embereknek, úgy a macskáknak is előfordulhat, hogy száraz lesz a bőrük. Ez gyakran télen jelentkezik, amikor a hideg levegő kint és a fűtés bent kiszáradtja a levegőt, de más időszakokban is előfordulhat. A jó hír az, hogy az alkalmi enyhe viszketés és a korpa a száraz bőr miatt általában nem aggasztó. Ha azonban a macskádnak tartósan száraz a bőre, vagy más bőrprobléma vagy betegség tünetei is megjelennek, akkor érdemes felkeresni az állatorvost.
Bár néha úgy tűnhet, hogy a macskák közönyösek, valójában magányosak lehetnek, ha nem vagy velük. A macskákról általában azt gondoljuk, hogy titokzatosak, függetlenek és távolságtartóak. De az igazság az, hogy a macskák szeretnek minket – annyira, hogy néha hiányunkat érzik. És bár a tünetek nem mindig nyilvánvalóak, a macskák szeparációs szorongása valós probléma.
Szerintem a parkettától nem lenne szabad "elkopni" a szőrének. Inkább valamiféle bőrbetegségre gyanakszom - így látatlanban. Ez lehet gombásság, valamiféle parazitózis (rühösség?), esetleg más bőrbetegség. Érdemes lenne azért megmutatni állatorvosnak.
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. A másik lehetőség, hogy valaki megijesztette, bántotta, megütötte, megdobta valamivel és emiatt riad meg sokszor. Sajnos gyakran spay-vel lefújt állatoknál tapasztalható ilyen viselkedés.