76. Egy veszélyeztetett Hungarikum: a rákosi vipera
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Komolyabb baja nem hiszem, hogy lenne. De a rendszeres (1/4 évente!) féreghajtást azért nem szabad elfelejteni. Esetlegesen hasmenéses betegségeket is összeszedhet. Ha ez előfordul, irány az állatorvos.
Nagyon betegnek tűnik az állatka. Javaslom, hogy mihamarabb vigyék állatorvoshoz!
A vemhesség ultrahangos megállapítása kb. 3-4 hetes vemhesség esetén történhet meg. De ezután is ajánlatos kontrollvizsgálatot csináltatni (élnek, mozognak-e a magzatok!), például 1-2 héttel a vemhesség előtt. Olyan rendelőbe kell menni, ahol van jó minőségű ultrahangos készülék és hozzáértő állatorvos (pl. www.kutyavari.hu :)). Az árak változóak, kb. 3000-4000 Ft lehet.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!