76. Egy veszélyeztetett Hungarikum: a rákosi vipera
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
A kutyája hasa alján lévő elváltozásokat tanácsos lenne egy álatorvosnak megmutatni. A bőrbetegségek kezdeti tünetei legtöbbször enyhék és csak helyenként fordulnak elő, de hamarosan testszerte hasonló pörkök megjelenhetnek. Egy állatorvos meg tudja állapítani azt, hogy kell-e kezelni, ha igen, hogyan és mivel. Az állatok szépészeti és "divat diktálta trend" szerinti mindennemű csonkítása, így a kutyák farokcsonkítása is TILOS. Az állatvédelmi törvény rendelkezik ezzel kapcsolatban. A tenyésztő egyesületek is, megváltoztatva a fajtastandardjukat, ezek ellen a csonkítások ellen harcolnak.
Igen, van. A tüzelő kutyák vérében emelkedő tendenciát mutat a progeszteron hormon szintje. Ezt a hormont lehet erre specializálódott állatorvosi laborban megvizsgáltatni. Ebben az Ön állatorvosa biztosan segítségére lesz. Egymás utáni két-három vérvétellel lehet nagyon pontosan meghatározni a tüzelést.
Az árakkal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, mert mindehol más és más ára van a beavatkozásoknak. De azt gondolom, ez a beavatkozás nem lehet túl drága.
Az állatorvosát sürgősen látogassa meg, mert egy általunk nem veszélyesnek ítélt vérzés a papagájok számára életveszélyes elvérzéshez vezethet.
Valószínűleg kötőhártya-gyulladása van a kiskutyának. A rövidorrú fajtáknál sokszor előfordul. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy kell-e kezelni és ha igen, milyen gyógyszerrel, mennyi ideig. Néha az is okozhat hasonló tüneteket, hogy egyszerűen a szőrszál belekerül a szemrésbe és az zavarja, irritálja a kutya szemét.