76. Egy veszélyeztetett Hungarikum: a rákosi vipera
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
Ilyen duzzanat hátterében sok minden lehet, tályogtól daganatig bármi. Ártalmatlantól komolyabb dologig akármi. Valószínűleg a nyalogatástól sárga a bőr ott. Szóval jó lenne megmutatni egy állatorvosnak.
Az elküldött kép és leírás alapján hasfali sérvnek tűnik. De az is lehet, hogy egyszerűen ennyire aszimmetrikussá vált a hasfala a vemhesség alatt. Normális esetben a jobb oldalán dudoródik ki a vemhes méh, mivel a bal oldalt teljes egészében a bendő foglalja el. Az ellés körüli napokban jobban figyeljen oda. Még éjjel is tanácsos meg-meg nézegetni azokon napokon, amikor várható lesz az ellése, és ha problémát észlel, állatorvost kell hívni.
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Valószínűleg beteg. Fejoldalttartás például az idegrendszer bakteriális eredetű gyulladása miatt is lehet és még sok egyéb más okból. Mindenképpen vigyék el állatorvoshoz.
A kérdése alapján nem tudom kideríteni azt, hogy pontosan milyen csomók alakultak ki a degu farkán. Szőrcsomó? Vagy a bőrön és bőrben vannak a csomók? Ha nem egy "szőrcsombék" van degu farkán, állatorvosnak mutassa meg őt.