76. Egy veszélyeztetett Hungarikum: a rákosi vipera
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
Több oka is lehet, meg kell mutatni állatorvosnak (tályog, daganat, idült sertésorbánc..)
Kedves Viktória! Kellene végezni egy gasztroszkópiás gyomortükrözést a kutyusnál, szűkség esetén szövetminta vétellel egybekötve. Így kiderülhetne mi van a dolog hátterében és hogyan kellene kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Így látatlanban elég nehéz bármiféle véleményt is írni a tünetek alapján, mindenképp mutassa meg a cicust egy állatorvosnak, aki alaposan megvizsgálja.
Kedves Petra! Elnézését kérem, de a levele sajnos elkerülte a figyelmemet. Az emlődaganat csak sebészileg távolítható el. Szíves figyelmébe ajánlom a CV 247 készítményt (Hungarovet), ill. a Minera cseppeket. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21. Tel.: 06 1 3211355
Kedves Barbara! A fotó alapján (bár ezt látni kellene) allergiás bőrgyulladás, de más kórkép is szóba jöhet. Feltétlen vigye állatorvoshoz!