76. Egy veszélyeztetett Hungarikum: a rákosi vipera
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
A műtéti bealtatás és így a császármetszéshez való bealtatás is nagy szaktudást igénylő, komoly tevékenység, mely teljes embert igényel. Mint ilyet, általában csak olyan orvos vállal fel, aki birtokában van a dolgok mikéntjének és az altatószerek anyaszervezetre, magzatokra gyakorolt hatásával is tisztában van. Vannak bódító és altatószerek, amelyek anyatejjel is választódhatnak. De ezeket császármetszésnél nem alkalmazzuk. Kevés tapasztalattal nem könnyű egy császármetszéssel született almot felnevelni. Mindig azt tanácsolom, hogy a tapasztalt tenyésztőkkel kell beszélgetni, tanácskozni. Sok tenyésztő szívesen segít, tapasztalatból tudom. Az alomnevelés terén talán sokszor többet is tud egy lelkiismeretes, agilis tenyésztő, mint az állatorvos, aki nem tenyészt kutyát. A kiskutyák elhullásának okát csak akkor lehetne pontosan megállapítani, ha boncolást kérnének. Naposkori alombetegségeket és kölyökelhullást nagyon sok tényező előidézhet.
Valószínű, hogy valamilyen fertőzés, betegség vagy fertőzött takarmány okozza a problémát. A híg széklet több mindenből adódhat, a szín, állag, szag minden betegségnél más és más jellegű. Kérem, írja le részletesen, hogy milyen a madár ürüléke, úgy többet tudnék segíteni. Ha a madár állapota romlik, forduljon állatorvoshoz. (Dr. Beregi Attila, tel.: 06-20-954-9743. Hivatkozzon rám nyugodtan!)
A képből nem tudom megítélni, milyen méretű lesz felnőtt korára, mert tudnom kellene, hogy kb. mennyi idős. Ha tacskó az anyja, akkor ugye rottweiler biztos nem lehet, csak tacskó-rottweiler keverék például. Fajtatiszta tacsi sem lehet, mert ilyen színben nem létezik. Egyszóval szép és aranyos keverék kutya lesz.
Én maradnék a cicákkal. :) Persze mindet azonnal ivartalaníttatnám, mert a verekedésekkor nagyon könnyen összeszedik a halálos leukózis és macska-AIDS vírusokat. A rengeteg árva kiscicáról nem is beszélve, akik rendszeresen születnek kandúrkodásuk következtében. Szóval biztos nem hagynám ott őket, bár lakásban nagyon nehéz az addig szabadon élő és nem ivartalanított kandúrokkal!
Szerintem beteg. El kellene vinni gyorsan állatorvoshoz.