76. Egy veszélyeztetett Hungarikum: a rákosi vipera
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
A leírtak nem egészen egy tipikus epilepsziás roham tünetei de az első gondolatom mégis ez. Figyelni kell a következő időszakban, és ha hasonló produkciói lennének, érdemes felkeresni állatorvost. Ha van lehetőség videót készíteni, az sokat segíthet! Mást egyelőre nem lehet tenni, ill. egyelőre nem érdemes. Kutyák epilepsziás működészavarairól Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók
Mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Bélgyulladás, bél paraziták a leggyakoribb probléma a vírusos macskabetegségeken kívül. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene fordulni, ugyanis a kopasz foltokat sok minden okozhatja. Különböző bőrbetegségek például atka, vagy gombafertőzés. De ezekre különböző szereket kell alkalmazni, amit jobb ha állatorvos javasol. Ha a tengerimalac nőstény, akkor a kopasz foltokat akár petefészekciszták is okozhatják. Valamint az is lehetséges, hogy a malacka saját magának (vagy ha van társa akkor ő) is rághatja, ha valamilyen fájdalma van, vagy nem fogyaszt elegendő rostot (széna, fű, fűfélék). Tengerimalacom vakarózik, vedlik. Hogyan gyógyítsam?
Kedves Gazdi, Látatlanul is patkányírtó mérgezés - vagy egyéb mérgezés állhat a háttérben, nagyon sajnáljuk. https://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/patkanyirto-patkany-mereg-mergezes-kutya/2880/
Üdvözlöm!! Mindenképp azonnal elkellene vinni őt megfelelő egzotikus állatorvoshoz, aki hörcsöggel is foglalkozik. Helyileg merre vagytok? Akkor úgy küldöm az adott helyen ki az aki ért hozzá. Enni, inni eszik? Innen sajnos nemtudom megmondani mi történhetett. Esetleg lépj be fbon a hörcsög imádók csoportba és ott könnyebben tudunk segíteni és egy listát is tudok küldeni az orvosokról.