76. Egy veszélyeztetett Hungarikum: a rákosi vipera
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
A rákosi vipera Magyarország legveszélyeztetettebb gerinces faja. Natura 2000 jelölő faj, hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke egy millió forint.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
A folyamatot nemigen lehet megállítani. Inkább azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, mert gyakran szükséges ilyenkor egy komplett "szájrendbetétel", amikor eltávolítjuk a fogköveket, kezeljük az ínygyulladást és esetleg kihúzzuk a már teljesen rossz és csak fájdalmas rágást okozó fogakat. A macskák egyébként akár még fog nélkül is tökéletesen tudnak táplálkozni.
Valószínűleg beteg. Lehet, hogy öreg is. Mindenképpen állatorvoshoz vinném.
Ebben a nagy melegben sokszor pihegnek a madarak (lihegés). Javaslom, hogy langyos vizes permettel kényeztesse a madarait, vagy egy fürdőtálat tegyen be a kalitkájukba. Ha a lihegés folytatódik, forduljon állatorvoshoz. A karomvágást egy körömvágó csipesszel házilag is meg tudja oldani. Vigyázzon, hogy az erek előtt vágja le a madár körmét. Ha vérezne, akkor egy szappanon húzza végig a vérző körmöt, a szappan elállítja a vérzést és fertőtlenít is (állatorvosok is használják ezt a módszert). Dr. Beregi Attilát ajánlanám, telefon: 06-20-9549-793.
A faroktőn történő kirágás legvalószínűbb okai: bolhásság, bolhaallergia, egyéb okú allergia (azaz ekcéma, növény, táp, bármi más eredetű is lehet...), bűzmirigygyulladás, túlzott telítettség. Állatorvosok hatékonyan tudják kezelni az ilyen problémát (injekció, ha kell, bolhairtás, bűzmirigy-kitisztítás, stb.). A szemét célszerű megmutatni állatorvosnak, de a csipásság leggyakoribb oka a kötőhártyák gyulladása. Szemcseppes kezeléssel gyógyítható.
Akár normális is lehet, hiszen sokszor 21 napig is véreznek ivarzás alkalmával. Ha három hét után is vérzik, el kell vinni állatorvoshoz, mert az ilyen öreg kutyáknál az elhúzódó ciklus és az azt követő hyperplasia méhgyulladás nem ritka. Ha sokat iszik és sokat vizel mostanság, akkor viszont azonnal orvoshoz!