801. A kopasz macskák a legbarátságosabbak
A kopasz macskák a legbarátságosabbak, míg a rövid szőrű házimacskák a legkevésbé - állítják egy brit felmérés készítői.
A kopasz macskák a legbarátságosabbak, míg a rövid szőrű házimacskák a legkevésbé - állítják egy brit felmérés készítői.
"Macskaszemfüles" lesz ötszáz szamár Botswanában a közlekedés biztonságának javítása végett: az állatok füleinek a csúcsára fényvisszaverő lapocskákat rögzítenek.
Minden nap ellenőrizzük, hogy papagájunk rendesen eszik és iszik-e, megváltozott-e a viselkedése, esetleg többet alszik-e a szokásosnál.
A beagle közkedvelt kutyafajta, sokan tenyésztik a világon, azonban nem biztos, hogy lakóhelyünk közelében is találunk megfelelő tenyészetet, ahol leendő kedvencünket kiválaszthatjuk.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
A leírtak alapján cirkovírus aktiválódhatott a madár szervezetében. Madarakra specializálódott állatorvosnak kellene megmutatni. A tollképződést "A" és "E" vitaminik, aminosavvak segítik elő. Az orvosi konzultáció azért is szükséges, mert tollképződési zavart egyaránt okozhat vitaminok, nyomelemek hiánya, mint túladagolása. Cikovirusról többet>>
Az állatpatikákban többféle nyugtató hatású gyógyszert lehet kapni de sajnos ezek hatása nem mindig kielégítő. A biztosabban ható gyógyszerek receptkötelesek hiszen ezek pontos adagolása elengedhetetlen. A szükségesnél kisebb mennyiségű nyugtató nem hat megfelelően a túladagolás pedig nagyon veszélyes állapotot eredményezhet. Ezért azt javaslom hogy valmelyik helyi állatorvossal beszélje meg ezt a problémát. A macskák testsúlyát le kell mérni a megfelelő mennyiségű nyugtató kiszámításához. A macskák karomtalanítása
A feltett kérdésére sajnos így nem lehet (jót) válaszolni! Elsősorban a kezelő állatorvost kellene megkérdezni, vele megbeszélni a helyzetet. Ha azonban nem érhető el, akkor másnak (így nekem is) kevés az az információ, ami rendelkezésre áll. A "némi eltérés a máj és veseértékekben" nem mond így semmit, nekem is biztosan más a "némi", és másik állatorvos is mást tekint "némi" értelmezése. Előbb-utóbb biztosan sikerül elérni az állatorvos kollégát, így javaslom, hogy keresse őt kitartóan. Olvass tovább! Homeopátia és emlődaganat: hogyan ápoljuk kutyánkat, macskánkat? Daganatos a kutyám, mit tegyek?
Kedves Niki! A kora miatt még nem lehet allergia vizsgálatot végezni ( csak 1 éves kortól), de elképzelhető egy baktériumos bőrgyulladás ( úgy nevezett impetigo). El kellene vinni állatorvoshoz, ahol mintát vesznek belőle és megvizsgálják a kutyust, utána meg lehet gyógyítani. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc Hasonló kérdés-válaszok impetigóról>>
Állatpatikában vásároljon idős kutyának való multivitamint. Többféle is van. Ha hirtelen csökkent az aktivitás, vizsgáltassátok meg a kutyát állatorvossal! Honnan tudhatod, hogy öregedni kezd a kutyád? Öreg kutya nem vén kutya! Külön odafigyelést igényelnek az öregedő kutyák