801. A Stanley papagáj zölden kezdi életét
E dallamos hangú, lendületes röptű stanley papagáj (Platycercus icterotis) Ausztráliából származik, ahol kedvenc fészkelőhelye az eukaliptuszfák odúja.
E dallamos hangú, lendületes röptű stanley papagáj (Platycercus icterotis) Ausztráliából származik, ahol kedvenc fészkelőhelye az eukaliptuszfák odúja.
Fogjuk be az orrát, és amikor kitátja a száját.... nem, ez így nem lesz jó. De akkor mit csináljunk?
A következő állatos videó tanúlsága: jobb, ha békén hagyjuk a lámát.
Nem olyan bárgyú, mint ahogy kinéz: sok nőt tart, sziklát mászik és köp mindenre, amit nem szeret.
Őshazája Vietnam - innen ered neve is, vietnami csüngőhasú malac - ahonnan 1984-ben került Amerikába. Hamar a családok kedvence lett magas intelligenciája és taníthatósága miatt. De hogyan gondozd?
A kérdést csak egy alapos kivizsgálás után lehetne megválaszolni. Szükség lehet röntgenre, citológiai mintavételre, esetleg más vizsgálatokra. Ezekhez általában be kell altatni a cicát, ha nem engedi a vizsgálatokat. Javaslom minél hamarabb ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni, mert a késlekedés ronthatja a gyógyulási esélyeket. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
IGEN felnőtt kutyáknál is nagyon sok tanítási és tréning módszer alkalmazható. Azonban vannak a kutyák méretéből, neméből, fajtájából, karakteréből eredő eltérések, különbségek a módszerek hatékonyságát illetően. A talán legfontosabb tényező azonban az, hogy tudni kell módszerek közül a tartási körülményeknek leginkább megfelelőt kiválasztani. Tapasztalataim szerint a könyből olvasott, TV-ben látott, kutyaiskolában hallott, ismerősi/baráti körben terjesztett - tanácsok nem általánosíthatók.
Egeret-bogarat.
Az emberi morális értékitélet szerint normálisnak nem mondható. Szaporodásbiológiailag azonban többszörösen indokolt: - Ez a kutyafajtát az emberi tényésztés annyira a küllem irányába deformálta anatómiailag, hogy a szaporodáshoz, fajfentartáshoz szükséges szervek szinte teljesen működésképtelenek. Ebből eredően az ehez kapcsolódó hormonháztartás - aminek egy részét egyszerűen "anyai ösztön"-nek nevezünk sok egyednél alacsony szinten van, vagy nem működik megfelelően. - Az orvosi beavatkozás vagy a gazdi tapasztalatlansága következtében, ha idegen illatanyag jut a kölyökre, - az anya elpusztítja az utódot, mivel IDEGEN-nek érzékeli. - Ha a beavatkozás során, vagy abból eredően a kölyök kutya nem mutat olyan életjeleket amely az anyakutya értékrendjének megfelel a biztonságos túléléshez, - akkor elpusztítja. Ha jót akarnak a kutyának, Önmaguknak - NE fedeztessék többet a kutyát !!! Az állatorvosmak már most meg kellett volna tudni győzni alapos szakmai, egészségügyi indoklásokkal Önöket egy ivartalanításról !!!
Valamilyen változás, idegen állat, szag, inger van a környezetben.