826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!
Valószínűleg az Ön távolléte során valamilyen külső inger hatására egy traumatikus élmény érte a kutyát. Bach-virágszerrel támogató terápiaként érdemes volna kúraszerűen segíteni a kutyus állapotán. Idővel (ha nem ismétlődik meg az inger !) fokozatosan csökkeni fog a tünet. Az egy szuper jó dolog, ha egy kutyának van egy saját pihenő/alvó helye és az megfelelően használja. (Sok gazdi örülne ennek !!!)
Valószínűleg fájdalmai vannak. Talán valami megkadt a nyelőcsőben. Mindenképp vigye állatorvoshoz.
8 hetes korban kellett volna csak elhozni és egyben ez a legideálisabb kor a szobatisztaságra nevelés elkezdéséhez. A kezdettől fogva rendszeres kivitel az egyik leghatásosabb tanítási mód. A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban.
Az állatorvosi gyógyszer leírásában az szerepel, hogy a vizsgálatok szerint nem károsítja a magzatot, a humán szer leírásában viszont a terhesség alatt ellenjavallt a használata... Javaslom beszélje meg a kutyus állapotát ismerő kezelőorvosával, hogy milyen más szert lehet (pl. gyógynövényt, teát stb) alkalmazni.