831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Kedves Gazdi, A kölyök kutyák nagyon együttműködőek általában, azonban hamarosan jön a kamaszkor és a kutya a saját nevére se fog hallgatni. Ezen következetes és határozott neveléssel lehet majd tompítani, hogy ne legyen drasztikus a visszaesés. Érdemes kutyaovit keresni, ahol a szocializáció mellett a gazdák sok hasznos tanácsot kapnak a neveléshez. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz
A kutya olyan állatfaj, amit a természet úgy alkotott meg, hogy igen könnyen (és ezért gyakran) hány, főleg akkor, ha valami nem teszik a szervezetének. Ahhoz, hogy hányingere legyen, nem kell sok inger, és nem kell hozzá semmi különlegesség sem. Elég lehet egy szőrszál, amit lenyalt magáról, de az éppen a tokánál tapadt fel a nyálkahártyára egy ideig. DE lehet, hogy van egy kis torokgyulladása (ez elég gyakori), ez szinte mindig hányingert okoz. Szóval, ezzel én azt szeretném csak jelezni, hogy attól, hogy egy kutya sárgásat hányt, én biztosan nem endoszkópizálnám meg, és igazából ez még arra sem elég indok, hogy emiatt rögtön gyógyszeres kúrát tartsanak nála. Egy újbóli "sima" állatorvosi vizsgálat azért nem ártana, leginkább bele kellene nézni a torkába. (De pesze nem Önnek, hanem egy állatorvosnak!) Mit tegyünk, ha hányástól szenved a kedvencünk?
Ebben a kérdésben nagyon nehéz a távolból, és 3 kép alapján bármit is mondani! A történetük jól mutatja ugyanis, hogy még akkor sem tisztázható teljesen, hogy mi lehet ez egyáltalán, ha élőben látja és vizsgálja az állatorvos ezeket a fura talpi növedékeket. Írta, hogy lesz műtét, de ez így nem mond semmit, mert nem tudni, mire irányul majd a műtét? Ha arra, hogy mintát vegyenek szövettani vizsgálat céljára, akkor ez mindenképpen előre viszi majd a kérdés megoldását, mert amíg nem derül ki, hogy ez a növedék miből van, milyen a szerkezete, jóindulatú-e vagy inkább agresszív daganatra utal, addig nem lesz megoldása a problémának. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket
Ha csak egyszer kapott még életében veszettség elleni oltást, akkor 6 hónapon belül, legkésőbb szeptemberben kötelező ismételni. Egyébként lehet többször is oltani egy évben. Lényeg, hogy 365 napnál több ne teljen el két oltás között, kevesebb lehet. A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Védőoltási program kutyáknak Mit fontos tudni a vakcinázásról? Ajánlott oltási program kiskutyáknak
Ha bizonyítottan hemobartonellás akkor szükséges a doxicyclin ahhoz hogy a cica meggyógyuljon. A vérképzést is támogatni kell. Egy két éves cicánk van, tavasszal egy komoly betegségen esett át, Haemobartonella fertőzést állapítottak meg nála. Befogadhatok-e még egy cicát? Hogyan működik az állatok immunrendszere?