831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
A sípoló hangot a légutakban lévő szűkület okozhatja ami lehet gyulladás, szövetszaporulat vagy akár idegen test. Egy altatás nélküli röntgen felvételt javasolok az ok tisztázására. Macska sípolva lélegzik...
Az üveggyapot szúrós üvegszálakból áll, ami a szájba kerülve a nyelv és a száj nyálkahártyáját is sérti. Szerintem nincs az a kutya amelyik lenyelné. Ha mégis eljutna a torokig az ottani szövetek ingerlése miatt hányás és szűnni nem akaró köhögés alakulna ki. De ilyen nem történt tehát a kutya nem nyelt belőle. Számos, a kutyát fenyegető veszély megelőzhető!
A leírtak nem egészen egy tipikus epilepsziás roham tünetei de az első gondolatom mégis ez. Figyelni kell a következő időszakban, és ha hasonló produkciói lennének, érdemes felkeresni állatorvost. Ha van lehetőség videót készíteni, az sokat segíthet! Mást egyelőre nem lehet tenni, ill. egyelőre nem érdemes. Kutyák epilepsziás működészavarairól Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók
Kedves Gazdi! Igen, egyértelműen ez a célja. Érdemes volna kutyaiskolába járni, olyanba, ahol a gazdát is tanítják! Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz Hogyan legyek falkavezér?
Kedves Kérdező Fogalmam sincs mi történhetett a kutyával, de itt szerintem nem is ez a gond. Egyrészt olyan kerítésre van szükség, ami szökés biztos, mert ha egyszer kiszökött, akkor máskor is ki fog és nem biztos, hogy utána élve hazakerül. Másrészt bármi érhette, de ha furán viselkedik, akkor érdemes dokihoz vinni (pl ha szuka és tüzelt, akkor lehet nem várt szaporulat...). Ha féltik, akkor érdemes a kerítést megjavítani, hogy ilyen többet ne forduljon elő Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Ha elveszett a kutyád, minden a gyorsaságodon múlik Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió