831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Feltehetőleg fertőzésben pusztult el a tojó, amiben a hím is szenvedhet. Állatorvos felkeresése mindenképp indokolt.
A csőr korrigálását erős körömollóval, csipesszel, reszelővel teheti meg. A minőségi csőrnövekedést gyorsítani nem tudja, de a erősebbé teheti ásványianyag kiegészítőkkel, vitaminokkal. A csőrtörést okozhatta például gombafertőzés is, de ha ennek nem volt előjele, akkor valamilyen külső roncsoló hatás. A törés helyének elhelyezkedésétől, méretétől függ, milyen mértékben regenerálódik a csőr. Az is lehetséges, hogy a madár egész életében korrigációra lesz szükség.
Üdvözlöm! Ilyenkor, a tavasz előjeleként felerősödik a nemi ösztön, a szukák ivarzásba lendülnek, a kanok pedig megpróbálják egymást túllicitálva jelezni a dominanciájukat. Így az ivarzással kapcsolaatos, illetve a bűzmirigy által termelt szagok intenzívebbek lesznek, a bűzmirigy esetnként telítődhet és a pangás miatt abban gyulladásos folyamatok is elindulhatnak. Másrészt viszont a megkötve tartott kutyák körül a talaj még fagyottan is beissza a tél folyamán ürített vizelet és bélsár nedveit, és az olvadással egyidőben ez időnként brutális szag formájában jelentkezhet, de enyhébb szag esetén is a továbbra is ott tartozkodó kutya onnan pillanatok alatt ismételten felveszi, fürösztés ide vagy oda. Tehát a megkötött kutya által használt területen érdemes legalább 5-10 cm vastagságban egy talajcsere, ezzel egyidőben a kutya ismételt fürdetése, bűzmirigy, bőr és hallójárat gondos átvizsgálása, esetleg állatorvos bevonásával (telefonon és interneten nehéz kutyát vizsgálni!), és már minimális elváltozás esetén is indokolt azok azonnali kezelése. A kereskedelmi forgalomban kapható "szagelvevő" porok és tabletták alkalmazását csak kiegészítő kezelésként javaslom (eredményességük ebben az esetben is megkérdőjelezhetőek), mert ha esetleg mégis hatékonynak bizonyulnak, akkor elnyomják a korai tüneteket, késleltetik az oki kezelést. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ha elég nagy a kalitka, együtt tarthatók. A két fajból nem lehet pár. A szín általában nem befolyásolja a párválasztást.
Kedves Gabi! Nem ártana egy laborvizsgálatot végezni, nincs-e valamilyen emésztőenzim termelési elégtelensége (ehhez a TLI értéket kell megmérni a vérből), emellett székletvizsgálat is indokolt az ok kiderítésére. tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu