81. Degu a kabátujjban, avagy cselezzük ki az állatorvost!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program!
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
Kedves Gazdi! Ha nincs begyulladva a bűzmirigy, akkor nem lehet oka a vakaródzásnak. Sokkal inkább allergiára kell gondolni, esetleg rühre, amit bőrkaparékból nagyon nehéz kimutatni. Jó lenne egy szakszerű bőrgyógyászati kivizsgálás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Angéla! Ha a műtéttel kapcsolatban kérdései lennének, akkor mindenképpen azt javasolnám, hogy elsősorban az operációt végző kollégához forduljon. Ez egy nagy műtét, a teljes gyógyuláshoz legalább két hét szükséges, úgyhogy a tünetek, amiket lát, azok normálisak. Varratszedésig antibiotikumot és fájdalomcsillapitót szoktunk adni, illetve diétás tápot a húgykőanalizis alapján. Vizeletével később nem lesz gond, azonban a homok/kőképződés megelőzése érdekében élete végéig kontrollálni kell...
Kedves Norbert! Van oka. Mindenképpen vigye állatorvoshoz. Lehet egy felső légúti fertőzés, de kora miatt érdemes lenne szivét/tüdejét is megvizsgálni...
A cukorbeteg kutya kezelése nem egyszerű dolog, főleg akkor, ha már inzulint is kap. Az inzulin adagolás változtatásait szigorú állatorvosi kontroll mellett, a vércukorszint napi többszöri ellenőrzésével történhet csak. A napi kétszeri inzulin adásra való áttérés menetrendjét és minden fontos elemét az abban segítségükre lévő állatorvossal kell részletesen megbeszélniük. Az etetések számát nem biztos, hogy változtatni kell, de a mennyiségekben már lehet eltérés.
Azt hiszem, talán soha nem derül majd ki, hogy mitől volt ez a tegnap esti "produkció". De mindegy is, ha tényleg jobban van. A találgatásoknak nincs értelme. Ha a következő napokban valami mégsem stimmelne, mindenképpen vigyék el állatorvoshoz!