81. Degu a kabátujjban, avagy cselezzük ki az állatorvost!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program!
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
Ilyen duzzanat hátterében sok minden lehet, tályogtól daganatig bármi. Ártalmatlantól komolyabb dologig akármi. Valószínűleg a nyalogatástól sárga a bőr ott. Szóval jó lenne megmutatni egy állatorvosnak.
Az elküldött kép és leírás alapján hasfali sérvnek tűnik. De az is lehet, hogy egyszerűen ennyire aszimmetrikussá vált a hasfala a vemhesség alatt. Normális esetben a jobb oldalán dudoródik ki a vemhes méh, mivel a bal oldalt teljes egészében a bendő foglalja el. Az ellés körüli napokban jobban figyeljen oda. Még éjjel is tanácsos meg-meg nézegetni azokon napokon, amikor várható lesz az ellése, és ha problémát észlel, állatorvost kell hívni.
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Valószínűleg beteg. Fejoldalttartás például az idegrendszer bakteriális eredetű gyulladása miatt is lehet és még sok egyéb más okból. Mindenképpen vigyék el állatorvoshoz.
A kérdése alapján nem tudom kideríteni azt, hogy pontosan milyen csomók alakultak ki a degu farkán. Szőrcsomó? Vagy a bőrön és bőrben vannak a csomók? Ha nem egy "szőrcsombék" van degu farkán, állatorvosnak mutassa meg őt.