81. Degu a kabátujjban, avagy cselezzük ki az állatorvost!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program!
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
A válaszomat sajnos azzal kell kezdenem, hogy sok okosat nem lehet az ügyben mondani. Minden bizonnyal ún. fonal gennyesedés lehetett a háttérben, ami ha ritkán is, de azért néha előfordul. Ma már azonban bármit is nehéz lenne bizonyítani. A problémát bonyolítja, hogy később már más feltételezések alakultak ki az okot illetően. Azt, hogy mekkora a baj, így nem lehet megítélni, és azt sem, hogy valóban mi a cicájukkal a probléma. Csak azt tudom ajánlani, hogy tovább kell vizsgálni illetve kezeltetni. Remélhetőleg rövidesen lesznek leletek a kivett csomóból, ami sokat segíthet a pontosabb diagnózis érdekében. Megfontolandó az is, hogy esetleg megmutassák újabb állatorvosnak is, akár például úgy is, hogy áthozzák Magyarországra (Szegeden például nagyon jó kisállat rendelők vannak.) Több szem, többet lát!
Lehet, hogy a fajta jellegéből adódóan be vannak szúkúlve az orrjáratai, de jobb, ha megvizsgálttja állatorvossal.
Kedves Gazdi! Jo lenne elvinni a kutyát egy neurologus vagy epilepszie specialistához. Mert ő tudna segíteni. Tisztelett Dr. Szaniszló Ferenc
Többféle probléma okozhatta: 1) ahonnan vette, onnan hozott fertőzés (vagy féfgesség) 2) új táp/táplálék 3) féreghajtó 4) egyéb. Mindenképpen vigye vissza az állatorvos kollégához!
Kedves Gazdi! Köveket/fadarabokat kell berakni neki és legyen lehetősége sokat szaladgálni, hogy ily módon koptassa a karmait. Ha mindenképp vágásra van szükség, akkor azt első esetben állatorvos végezze, aki meg tudja mutatni a helyes műveletet. A hosszúra nőtt köröm valamilyen tartási vagy takarmányozási problémát is jelezhet...