81. Degu a kabátujjban, avagy cselezzük ki az állatorvost!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program!
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
A madárka feltehetően baktérumfertőzésben szenved, így elkerülhetetlen az állatorvos felkeresése, aki nélkül nem adják ki a kezeléshez szükséges antibiotikumot. Baktérium tenyésztés nélkül a gyógyszer általában egy olyan szélesspektrumú antibiotikum, mint az Enrofloxacin, vagy valamilyen tetran származék. Az öklendezés lehet már egy fél éves madár esetén is az udvarlási időszakban jelentkező etetőreflex, de ez inkább krémes, un. begytej jellegű, nem magokat öklendeznek fel. A folyékony ürülék, amennyiben bélsárral kevert, bűzös, úgy egyértelmű baktériumfertőzésre utal, ha vízszerű, akkor a madár sokat ivott.- Persze ezt nem ok nélkül tette. Jobb esetben túl magas lakáshőmérséklet, helyváltoztatással járó viselkedési zavar, de általában inkább a lázas állapot jele. De pontosabb diagnózist a kezelő orvos fog adni.
Nem lesz komolyabb baja, de ezen a szemcsepp nem segít, sajnos csak műtéti megoldása van. A szemcsepp a másodlagos fertőzések megelőzését szolgálhatja, ha antibiotikumos.
Állatorvosától függ, hogy megcsinálja-e a két műtétet egyszerre. Elvileg lehet.
Kedves Tünde! A cicusnál vér és vizelet laboratóriumi vizsgálatot kell végezni, hogy kiderüljön mi a baja. Kérem kérje ezt állatorvosától. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Aggódó Macskabarát! Ha az injekciók ellenére nem javul, akkor feltétlen mutassa meg egy másik kollégának is. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra...