81. Degu a kabátujjban, avagy cselezzük ki az állatorvost!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
A kis kedvencek számára sokszor kész tortúra az állatorvosi vizsgálat. A deguk sem kivételek - meg is tesznek mindent, hogy kicselezzék a dokit!
Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program!
Nagy fordulópont volt ez a kiállítás a Magyar Csincsilla Klub életében. Első alkalommal kaptunk meghívást nemzetközi rendezvényre. A fő profil a macskák voltak, de megfért egymás mellett nagyon sok helyes háziállatos kiállító.
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
Azt pontosan meg kell határozni, hogy a duzzanat hol és mely szervrészhez kapcsolódóan jelent meg. Ha egyoldali a duzzanat, elképzelhető az is, hogy a fog- és foggyökér betegsége miatt alakult ki. Ez esetben láz is helyén van. Ha foggyökér mentén kialakult tályog, "kitisztítva" néhány napi antibiotikumkúra után szépen meggyógyul. Ha leukosis gyanú felmerült, egy laborvizsgálattal(vérvétel) meg lehet állapítani azt, hogy állat pozitív-e vagy nem. De ezeket a műveleteket bízza rá az állatorvosára és beszéljen meg vele a teendőket.
A tünet oka lehet láz, fájdalom, a műtét gyengítő hatása miat fellépő lappangó betegség. Vigye állatorvoshoz, ezt nem lehet így diagnosztizálni.
Csak állatorvosi rendelvényre kapható állatpatikákban. Az Ovarid 20 mg tbl javaslom.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.