851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A karmokat a megfelelő vastagságú ülőrudak koptatják. A lehetőleg eltérő vastagságú rudakat ideális esetben 1/3, illetve 2/3 vastagságig tudja a papagáj átfogni. A nimfa karmának visszavágáshoz jó eszköz egy körömcsipesz. Fény felé tartva látszik a karmon végigfutó ér. Visszavágáskor arra kell figyelni, hogy az ér ne sérüljön. Ha nem sikerül tökéletesen a metszés és mégis vérzés történne, azt Betadinba mártott fültisztító pálcika segítségével el lehet állítani.
Kedves Krisztina! A tipp lehet, hogy jó! Viszont jó tudni, hogy a székrekedés egy bizonyos szint után életveszélyes lehet, sokszor már csak műtétileg orvosolható, vagy úgy se. Nem beszélve a vele járó szenvedésről. Tehát irány az állatorvos, mielőtt nem lesz nagyobb baj! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Milyen teknős? Vannak fajok amik nem jól tűrik egymást. Ékszerteknős esetében egy év korkülömbség szerintem nem nagy gond, de ha lehet célszerűbb egy méretűeket összerakni. Még így is előfordulhat hogy ha pár lesz, a hím állandóan zaklatni fogja a párját.
Ha már letojt, fiókát nevelt az új helyre került postagalamb, akkor akár szabad kifutóba is lehet engedni őket, mert nem hagyják el a helyüket. A zárt helyen történő tartás elsődleges feltétele a megfelelő higiénia. Az atkák, tetvek felszaporodását meg lehet előzni, ha a bezárás kezdetén a galambokat olyan spot on készítménnyel lekezeli, mint az Ivermectin. Gombák, baktériumok feldúsulása a ketrecek rendszeres tisztításával kerülhető el.
Megoldási lehetőségek: • fajtának megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning.