851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Bár madárparkunkban van néhány galambfajta, nem ismerek minden fajtát. Javaslom a MGKSz weboldalán (http://www.mgksz.hu/) található információkat olvassa át, illetve az egyesület tagjainak (a honlapon fórum is működik) tegye fel a kérdést.
Kedves Olvasónk! A tejtermelés serkentésére az Urtica urens nevű homeopátiás szert javaslom D30-as potenciában az első nap napi 2x, majd további néhány napig napi 1x. Ez a szer pár napon belül képes megindítani ill. növelni a tejtermelését. A leveléből az nem derül ki, hogy a szuka kutya megfelelően gondozza-e a kicsiket. Ha esetleg itt is probléma van, akkor ezen a Sepia nevű szer C200-as potenciájának egyszeri adagjával lehet segíteni. Sok örömet kívánok a kiskutyákhoz! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A jelenség valószínűleg két dolog összegződéséből ered: 1./ a kutya ivaréretté válásának kora, amikor mutatni akarja a másik kutya irányába rátermettségét, erejét, aktivitását és hangját 2./ egy megerősített rossz szokás mert valószínűleg kezdettől nem megfelelően reagáltak az ugatásra Megoldások: ivartalanítás, és "pozitív büntetés tréning". A kutya azon cselekvésének, - amelyet a gazdi helytelennek itél, - össze kötése egy a kutya számára kellemetlen élménnyel. Tehát a kutya helytelen cselekvésekor a gazdi hozzáad (+) egy negtív élményt. Ennek ismétlése során a kutya megtanulja, hogy nem érdemes ismételnie a helytelen cselekvést vagy magatartási formát, mert egy negatív élményt kap. Minden kutyának 'kutyaszaga van' - nem lehet krokodil szaguk! A szőrzet és bőr illata nagymértékben összefügg a kutya táplálékával, anyagcseréjével, esetleges allargás vagy más szőr/bőr betegséggel. Sok esetben a jellegzetesen erős szagnak a szájban vagy a fülben kialakult fertőzés, betegség, gyulladás vagy szennyeződés az oka. Ezek szakszerű megszüntetésével a kellemetlen illat is elmúlik. A kint, kutyaólban tartott kutyák sok esetben a kutyaól nem megfelelő tisztasága miatt vesznek föl jellegzetes szagot. A kereskedelmi forgalomban számtalan jó minőségű, illatos kutyasampon és kutyaparfüm kapható.
Kedves Dorottya! Báró esete mindenképpen egyedi kezelést igényel! Lehet kiegészítésképpen próbálkozni gyógyhatású készítményekkel, de sikert elérni, csak egy komplex, "személyre szabott" terápiával lehet. A homeopátián belül létezik egy külön gyógymód a daganatos betegségek kezelésére. Ez az ún. Non Toxic Tumor Therapy (NTTT), azaz nem mérgező daganat-terápia, amit minden esetben az egyedi jellegzetességek alapján kell összeállítani. Ehhez a terápiához, - mivel egyedi (holisztikus) -, minden esetben egy részletes anamnézis-felvételre van szükségem, ami kb. 1-1,5 órai beszélgetést igényel. Ugyanis pontosan ismerni kell a tünetek első jelentkezésének körülményeit, a lehetséges kiváltó okokat, az azóta történteket, hogy mi javít, mi ront a kutyus állapotán, stb. Miután részletesen megismertem a kutyus tüneteit, akkor tudom ezt a komplex terápiát összeállítani kedvence számára. Ha szeretné, szívesen segítek. Időpont-egyeztetés céljából, kérem, hívjon fel a következő számon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A görénnyel kapcsolatban valószínűsítem, hogy túlivarzásról van szó, de más is lehet a háttérben. Mindenképpen jó lenne állatorvosnak megmutatni. Görények kezelésében járatos kollégát keressen. A beagle szeme a távoli fotón nem látszik jól. Ettől függetlenül azt tanácsolom, hogy miután ismételt kiújulásról van szó, forduljon szemész specialistához.