851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Ilona! Előfordul, hogy a bolhák ill. kullancsok távoltartására szánt nyakörvek allergiás, ekcémás bőrgyulladást okoznak arra érzékeny egyedeknél. Ilyenkor a legjobb azonnal eltávolítani a nyakörvet, - amit Önök már megtettek; és utána érdemes egy tisztítókúrát végezni a következő szerekkel: Sulphur D6, Okoubaka D6 napi 3x, két héten keresztül. Ha ez idő alatt sem múlnak a bőrpanaszok, mindenképpen ajánlatos homeopata állatorvoshoz fordulni személyesen. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Gazdi! A legjobb az lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz, aki megmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie. Csak azután lehet véleményt mondani, ha a vizsgálat során megállapították, hogy pontosan mi is a baja a cicának. Üdvözlettel:dr. Molnár Eszter
A bőr pigmentációja ez esetben idült bőrgyulladásra utal. Valószínüleg a gombás elváltozásoknál. Kombinált (glükokortikoid tartalmú) készítménnyel kellene helyileg kezelni! Ezek receptkötelesek, ezért javaslom keresse fel állatorvosát!
Kedves Gazdi! A kereskedésekben kapható nyúlketrecek magában nem elegendőek a vadászgörény tartására. Nőstény állatoknak a rácstávolság túl nagy, így könnyen megszökhet az állat. Hím görények esetében is meg kell erősíteni az ajtaját, illetve az illesztéseknél. Ketrecvásárlásnál mindig figyelni kell a rácsok erősségére is, mert amelyiket két ujjal össze lehet nyomni, az nem okoz problémát a görénynek sem, és könnyen eltörheti.
Ha eddig nem volt gond akkor hagyja őket, ha esetleg zaklatját egymást akkor rakja szét.