851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Elsőként diagnózis kellene.(Vizetvizsgálat, ultrahang, esetleg röntgen...) Csak ennek ismerete után lehet a felmerülő kérdésekre válaszolni.
Én nem vagyok orvos csak huszonöt éve hüllőzöm, tehát ha megvizsgálta egy profi akkor sok okosat nem tudok hozzáfűzni. Az viszont biztos hogy az ennyire óvott kedvencek immunrendszere biztosan gyengébb mint egy ,,ridegen,, tartott állaté. A hüllők is bírják a józan ész keretein belül a kissebb nagyobb hőmérsékletváltozásokat hiszen ilyenek a természetben is vannak és ezek az ingadozások edzésben tartják az állatokat. Lehet hogy pont az eltúlzott féltés eredményezi azt hogy egy apró huzat vagy baci is megtámadja. Ha ehez hozzávesszük hogy elég nagy a beltenyésztettség is akkor elképzelhető hogy ezek együtt eredményezték hogy gond van. Keressen meg e-mail-ben (info@beloterrarium.hu) és megadom egy hüllőspecialista orvos barátom számát talán neki volt ilyen esete.
Békés természetű nagyobb testű halakat ( pl. gurámik) rakhat be.
A "csibeháló" nem alkalmas hullámospapagájok tartásához. A hasonló módszerrel fonott "pintyháló", vagy más 20 x 20mm lyukbőségnél nem nagyobb szemméretű drótháló lenne megfelelő. A leendő röpde méretét befolyásolhatja tartani szándékozott madarak mennyisége. Elsődleges szempont, hogy "túl nagy röpde nincs!". Egy párnak elegendő egy 50x30x40cm-es kalit, de több pár esetén ez a méret hatványozottan számítandó.
A kutyát az állatorvosi beavatkozás előtt vagy után érte valamilyen trauma, - ezért fél. A félelem elleni Bach-virágterápiát tudom ajánlani, ezzel meggyorsítható a félelem elmúlásának a folyamata.