851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A kiközösítésnek, a pisire rámutatásnak és a jelölő vizelésnek nincs összefüggése. Az ivartalanítás egy nagyon jó alapot jelenthet a későbbi dominanciából eredő jelölő vizelés megszüntetésének. Vagy fordítva fogalmazva: amíg nem ivartalanítják a kutyát addig a jelölő vizelés ellen tett tréning és/vagy tartási körülmények megváltoztatása intézkedések, nem hozhatnak teljes sikert.
Kedves Dina! Mindenképpen indokolt megmutatni a cicát, mert lehet gyomorhurutja, vagy ún. reflux jelensége vagy elfekvő idegentest a gyomrában. Úgyhogy irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ilyen "jelölés" nincs, játékra pedig nem emlékeztet. Mostanában van a rozellák tenyészidőszaka. A kép alapján, mintha a fényes felületen visszatükröződő tükörképéhez közeledne. Ha a matt felületű tárgyak esetén is így viselkedik, úgy lehet, hogy valamiért ilyenképp hűti a vérerekkel teli viaszbőr környékét, de esetleg más magyarázat is lehet a viselkedésre.
Kedves Gazdi! Az epilepszia az egy bonyolult betegség, éppen ezért elegendő információ hiányában nem lehet látatlanban nyilatkozni sem a gyógykezelésről, sem a rohamtípusról, éppen ezért azt javaslom Önnek, hogy látogasson el a www.kutyaepilepszia.hu oldalra, ahol részletes információt talál az Önnek segítséget nyújtó állatorvosok köréről.
A kutyának vagy traumatikus negatív élménye volt más kutyával vagy a fajtársakhoz való szocializációja teljesen kimaradt az életéből. Ha az első, akkor a félelem ellen kell tréningelni és terápiázni. Ha a második akkor azt kell szakszerűen pótolni.