851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Sajnos látatlanban nem lehet megítélni a leírt elváltozások pontos okát ,ahhoz egy részletes szemészeti vizsgálat szükséges. Általánosságban a lencsehomály csak a lencse eltávolításával és műanyag szemlencse beültetésével gyógyítható. Ha a lencse mögött a szem mélyebb rétegei és a látómező is sérült, akkor a lencse beültetése után sem várható a látás gyógyulása.
Kis vérvizeléssel átvészeli, mire a tüneteket észrevette már lezajlott Célszerű a legelőről a mérgező növényeket eltávolítani.
Kedves Klári! A leírás alapján valószínűleg valamilyen ekcémás bőrgyulladása lehet a cicának. Egy ilyen bőrtünetnek a legtöbb esetben anyagcsere-zavar áll a hátterében. Érdemes lenne egy vérvizsgálatot kérni, amiből kiderül, hogy a mája milyen állapotban van a cicának. Ha ez megvan, akkor van mód homeopátiás kezelésre, de ehhez mindenképpen fel kell keresnie személyesen egy homeopata állatorvost. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Mindenképpen javasolt elvinni a cicát egy alapos szájüregi vizsgálatra. Az orvos a talált elváltozásoknak megfelelően fogja meghatározni a terápiát. Amennyiben fogkövesség is található a cicánál akkor javasolni fogja a fogkő eltávolítását, és ezek mellett kezelni fogja a fennálló ínygyulladást is. Ezen kívül még számos más probléma is lehet a szájüregben, amiket célszerű ellenőrizni, hogy vannak-e. Üdvözlettel: Eötvös Állatorvosi Rendelő és Patika
Gyakorlatilag a legtöbb teknős betegség egyik fő tünete az étvágytalanság és a csökkent mozgás. Kizárólag ez alapján sajnos nem lehet megmondani, hogy mi a teknős baja. Mindezek mellett a leírt problémának egyéb kiváltó okai is lehetnek, például a nem megfelelő tartási környezet. Mindenképpen hozzáértő állatorvosnak kell megvizsgálni a teknőst, hogy kiderűljön az étvágytalanság és a gyengeség oka.