856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Sajnos ennyi tünet nemelég a diagnózishoz. Az egyszerű gyomorhuruttól a veseelégtelenségig sok minden lehet. Mindenképp vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A veszettség valóban járhat nyálzással is, ám számos egyéb betegség is okozhat hasonló tünetet (mérgezések, szájüregi problémák, egyéb idegrendszeri zavarok, stb). Veszettség esetén rángógörcsök, bénulás, öntudatlan állapot is jelentkezne. Javaslom, ha saját (akár befogadott) macskáról van szó, vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa, azonban jelezzék, ha nem oltott az állat, és hogy ilyen tüneteket tapasztaltak. Az állatorvos feladata és kötelessége a vizsgálat után kimondani a veszettség gyanúját (ha megalapozottnak gondolja). Ez azonban hatósági eljárást von maga után (karantén, megfigyelés, a macskával érintkezett emberek összeírása, stb).
- Igen tarthatják, de a pórázt elrágja, - nem véletlenül terjedt el a múlt évezredben a fém láncon/dróton tartott kutyatartás, - amelyrő az utóbbi évtizedekben már tudjuk hogy mennyit ártott ennek az állatfajnak és mennyire értelmetlen. Minek ? Milyen célból ? Miért van az a kutya ott ahol nem tudják számára biztosítani a fajnak megfelelő tartási körülményeket ? - Az ivartalanítás a szexuális dominanciát csökkenti, a többi dominacia területre nincs hatással, az elmaradt szocializációt, nevelést, ember/kutya kapcsolat és élettér kötődést szintén nem pótolja. - A két megoldás közül egyik sem igazán jó és ideális. - A kutya akkor lenne igazán boldog ha fajnak megfelelő tartási körülményeket tudnának neki biztosítani olyan embertársai akik biztosítják a szükségleteit.
Kedves Gazdi! Nem kell kétségbe esni, csak el kell vinni állatorvoshoz. Ő fog segíteni! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Véleményem szerint az utóbi megoldás a jobb. Üdv