856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Tisztelt Kérdező! A leggyakoribb dolog a habzsolva evés, vagy túl nagy mennyiség egyszerre történő elfogyasztása. Lehet gyomorhurut, vagy idegen test is háttérben, mint például szalámihéj, nylonzacskó, szőrcsomó. Nyelőcső-, valamint a gyomorszáj szűkölet is eredményezheti, a legsúlyosabbb esetben daganat lehet a háttérben. Mindez csak az állat egyedi vizsgálatával erősíthető meg, vagy zárható ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Negyedévente célszerű elvégezni a féreghajtást, akkor is ha nincs jele fertőzöttségnek.
A papagájok legtöbbször nemtetszésüket fejezik ki sziszegéssel, "fújással". Feltehetően nincs megbetegedés a háttérben, de ha olyan tünetek is társulnak hozzá, mint borzolt tollazat, levertség, forduljon állatorvoshoz.
Sajnos erre nem tudok jó választ adni. Bocsi!
Legelőször is azt tanácsolnám, hogy sürgősen vigye el állatorvoshoz, feltehetőleg eltört a cica lába és/vagy a csípője. Ezen házilag nem fog tudni segíteni, ez biztos, valószínűleg műtétre lesz szükség. Nem kizárt az sem, hogy a húgyhólyagja is megsérült. Szóval, irány az állatorvos!