861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Elsőként diagnózis kellene.(Vizetvizsgálat, ultrahang, esetleg röntgen...) Csak ennek ismerete után lehet a felmerülő kérdésekre válaszolni.
Én nem vagyok orvos csak huszonöt éve hüllőzöm, tehát ha megvizsgálta egy profi akkor sok okosat nem tudok hozzáfűzni. Az viszont biztos hogy az ennyire óvott kedvencek immunrendszere biztosan gyengébb mint egy ,,ridegen,, tartott állaté. A hüllők is bírják a józan ész keretein belül a kissebb nagyobb hőmérsékletváltozásokat hiszen ilyenek a természetben is vannak és ezek az ingadozások edzésben tartják az állatokat. Lehet hogy pont az eltúlzott féltés eredményezi azt hogy egy apró huzat vagy baci is megtámadja. Ha ehez hozzávesszük hogy elég nagy a beltenyésztettség is akkor elképzelhető hogy ezek együtt eredményezték hogy gond van. Keressen meg e-mail-ben (info@beloterrarium.hu) és megadom egy hüllőspecialista orvos barátom számát talán neki volt ilyen esete.
Békés természetű nagyobb testű halakat ( pl. gurámik) rakhat be.
A "csibeháló" nem alkalmas hullámospapagájok tartásához. A hasonló módszerrel fonott "pintyháló", vagy más 20 x 20mm lyukbőségnél nem nagyobb szemméretű drótháló lenne megfelelő. A leendő röpde méretét befolyásolhatja tartani szándékozott madarak mennyisége. Elsődleges szempont, hogy "túl nagy röpde nincs!". Egy párnak elegendő egy 50x30x40cm-es kalit, de több pár esetén ez a méret hatványozottan számítandó.
A kutyát az állatorvosi beavatkozás előtt vagy után érte valamilyen trauma, - ezért fél. A félelem elleni Bach-virágterápiát tudom ajánlani, ezzel meggyorsítható a félelem elmúlásának a folyamata.