866. Mi a jól nevelt cica titka?
Az igazi macskák kicsiny terroristák: bepiszkítják a perzsaszőnyeget,összekarmolják a függönyt, széthordják a szemeteskuka tartalmát, sőt néha az ágyad alá piszkítanak. Szerencsére a macskák is nevelhetők!
Az igazi macskák kicsiny terroristák: bepiszkítják a perzsaszőnyeget,összekarmolják a függönyt, széthordják a szemeteskuka tartalmát, sőt néha az ágyad alá piszkítanak. Szerencsére a macskák is nevelhetők!
A szarka egy kis – közepes méretű madár. Legközelebbi rokona a varjú, de a szarkának jól megkülönböztethető fehér-fekete tollazata van, amely könnyen észrevehetővé teszi őt.
Rober Tabor - Kedvencünk, a macska című cicás könyve a macska pszichéjét, viselkedését, táplálkozását mutatja be, hogy jobban megimerhessük ezt a titokzatos állatot.
Védett madarak százezrei esnek a hazánkban a túlszaporodott házi cicák áldozatául. Első hallásra talán jelentéktelen ténynek tűnik, hiszen a madarak mindig is szerepeltek a macskák „étlapján”, azonban a probléma az elmúlt évtizedben súlyos méreteket öltött.
Hörcsögnevet többféle forrásból is meríthetünk: rajzfilmek, tv-műsorok, gyermeknevek. Ha van gyerek a családban, inkább bízzuk rá a választást, neki több fantáziája van!
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
Kedves Gazdi, akkor megnjünk sorban, 1, a kiscica a korai elválasztás miatt is rághat, általában 8 hetesen szokás elhozni az anyjától, a 6 hetes lehet még egy kicsit korai volt, de semmi gond, úgy látom jó helyre került :). Abba fogja hagyni, ne izguljon, koppintson az orrára vagy spriccelje le vízzel. Figyeljen a cicára és foglalkozzon vele, hamar abba fogja hagyni. 2, alom evése, ez is abbamarad. még fiatal, megtanulja, hogyan kell használni. Általalános alomra szoktatási módszer: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak.Jó tanácsok- A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve 3, a kisciák gyakran leesnek innen-onnan, szerencsére eleinte nem is bírnak túl magasra mászni, így mire magasabbra megy, meg is fogja tanulni, hogy onnan, hogyan kell lejönni. Amíg csak egy ágyról, kanapéról huppan a földre, és utána ijedtében elszalad, addig nincs ok aggodalomra.Egy dologra azonban érdemes odafigyelni, ha panel lakás, akkor az ablakokat fedjük be hálóval, sajnos sok cica esik ki a sokadik emeletekről :(
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltehetően egy lassan progrediáló betegségről van szó a cicáján. Nagyon nehéz így a távolból meghatározni, hogy neurológiai vagy ortopédiai beteg, de az biztos, hogy amikor a gerincén fetreng a földön, és összevizel mindent, akkor vagy fájdalmakat, vagy szúró, égető érzést érezhet. Az első lépés ilyenkor mindig egy gerinc-röntgen, és ha negatív, akkor aszerint haladunk tovább a kivizsgálásban és a gyógykezelésben. Ami az Önök esetében elérhető, hogy az állatorvosuktól vegyenek fájdalom-csillapító és gyulladáscsökkentő hatású tablettát, olyat, amelyet tartósan, éveken át szedhet a cica. Ennél többet sajnos a fentiekben ismertetett okok miatt nem tudok segíteni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Kedves Nono! A macskanátha után visszamaradó krónikus prüszkölés, szörcsögés esetén a cica szervezete nem tudta teljes mértékben leküzdeni a régi betegséget, ami egy állandó, - hol erősebb, hol gyengébb -, váladékozást tart fenn azóta is. Persze, hogy tud élni a cica még, sőt akár teljesen tünetmentessé is válhat. Ehhez azonban egy komplex kezelésre van szükség, amit a cica egyedi vizsgálata, és tüneteinek ismerete alapján egy homeopata állatorvos tud összeállítani. De addig is javaslom, hogy próbálja meg a következő szereket, és ha egy-két héten belül nincs lényegi javulás, akkor viszont mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a cica egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. A váladék sűrű sárga, lehet véres is - Hydrastis D6 Visszatérő krónikus nátha, gennyes-nyálkás sárgás-zöldes bűzös váladékkal - Cinnabaris D6 Sűrű sárga váladék, aminek nincs rossz szaga, köhögéssel - Sticta pulmonaria D6 Krónikus sinusitis - Phosphorus D12 Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi, igen, a gyulladt, csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.