876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
A szőrre rátapadt ragacsot sajnos nagyon nehéz eltávolítani. Vízzel, egyszerűbb oldóüszerekkel nem fog menni, a durvább oldószerek pedig a kutyára is ártalmasak. A legegyszerűbb tehát ollóval lenyírni a szennyezett részeket. A ragacsból lehetetlen nyalni, hiszen szegény állat nyelve is odaragadna, úgyhogy majdnem biztos, semmit nem tudott belőle "benyalni".
Féreghajtás, állatorvos. sürgősen!
1./ Személy szerint én nem emlékszem, hogy valahol a korai ivartalanítás és a testi fejlődés összefüggésében valamit írtam volna. 2./ Nincsennek semmilyen kockázatok. 3./ Pont az a cél, hogy az ivartalanított kutya a megváltozott hormonműködés következtében legalább a szexuális dominancia területén kevesebb konfliktus forrása lehessen! (Természetesen van külömbség, hogy mind a kettő, vagy csak az egyik kutya ivartalanított!) A kutya "személyisgére" az ivartalanítás sokkal kevésbé van hatással, mint amennyit a gazdik próbálnak belemagyarázni ! 4./ Az ivarérési időszakban erősebben mutatkoznak a rangsorpozíció érdekében történő viselkedési megnyilvánulások. 5./ A kutya agresszióra való hajlama és agresszív viselkedése elsősorban nem a tesztoszteron szintjétől függ. 6./ Milyen konfliktustól ? Kitől, mitől kell megvédenie egy kutyának magát ? 7./ Az Ön többi felvetése erősen emberi szexualitás oldaláról közelíti meg a kutyát. Az emlős élőlények közül eddig csak kettőnél bizonyított, hogy a szexualis aktus nem mindig kizárólag a szaporodás célját szolgálja: - az ember - a delfin Ivartalaníttassa a fiatalabb kutyát, az idősebbet hagyja meg falkavezérnek, irányítsa ennek megfelelően a rangsort és ne ideologizálja kutyái szexualitását. Ha kéri az info@4tappancs.hu címen, akkor elküldöm Önnek az ivartalanítással kapscsolatos korábban publikált írásomat.
Javasolt lenne tenyésztést végezni a váladékból, ha ezen túl vannak, röntgen vagy rhinoscopia lenne szükséges egy esetleges idegentest jelenléte miatt.
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság általános tünet, számtalan ok válthatja ki pl. fájdalom, láz, belszervi betegség, mint máj, vese stb. Ezt otthon nem lehet kideríteni, javaslom vigye el az orvosához. Tistelettel Dr. Szaniszló Ferenc