876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Kedves Anett! A cicák nagyon érzékeny állatok! Bármilyen kis változás (új jövevény a családban, átalakítás, költözés!! ) kiválthat viselkedészavart. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak! Okozhatja fokozott orrváladékozás, allergia, sérülés, de lehet autoimmun eredetű is...
A veszettség vírusa meglehetősen sajátságos biológiával rendelkezik, a lappangási ideje is változó lehet. A kérdés inkább az, hogy harapott-e az említett macska és a harapás pillanatában lehetett-e vírus a nyálában? Amennyiben a harapás idejében fertőző volt az állat, akkor két héten belül mutatni fogja a betegség tipikus jeleit, vagy elpusztul. A veszettséggel kapcsolatos teendőket nagyon pontosan részletezi a törvény. A hatósági állatorvos és az ÁNTSZ feladatairól van szó.
Kedves Gazdi! Bizony egy obligát húsevő, ha áttér a növényi táplálékokra, akkor az igencsak probléma, ugyanis ehhez nincsenek megfelelő emésztőenzimei. Ettől felpuffad, gázosodik stb. Csak vissza kéne szoktatni a húsevésre, amire predesztinálódott a faj. Ha netántán ivartalaított, akkor a mellékvese túlműködésre is gondolni kell. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező ! Kutyatréner és állatterapeuta vagyok … nem internetes jós vagy távolbalátó ! A kérdésére csak a kutya megfigyelése, adatainak ismeretében és viselkedési vagy karaktertesztelése után lehet felelősségteljes választ adni.