876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Kedves Hajni! Korára való tekintettel valamilyen vitamin vagy nyomelem hiányról lehet szó, kezdejen bőrvédö és tápláló készítményeket adni kedvencének. Dr. Puskás Gábor
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
A leírtak után csak egyetlen tanácsom van, de azt kérem, fogadják meg: vigyék a cicájukat minél előbb állatorvoshoz és vizsgáltassák meg! A találgatásoknak semmi értelme nincsen, csak azt lehet vele elérni, hogy elhúzódik a folyamat, ami ezt okozza.
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Tisztelt Kérdező! Több olyan fejlődési rendellenesség is van, amely azt eredményezi, hogy a tüzelés elmarad. Ezek egy része valóban olyan kromoszómákhoz, génekhez kötött, amely a kialakuló szín kódolásában is szerepet játszik, így egyúttal színhiba is kialakul. A pontos okot megmondani csak vizsgálattal lehet. A vizsgálatoknak csak abban az esetben látom értelmét, ha a görényt kifejezetten tenyésztési célból vásárolta. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős