906. Mit és hogyan igyon a ló?
Amikor melegebbre fordul az idő, minden lovas ember első dolga, hogy még egy itatóvödröt helyezzen el lova bokszában. Ez jó szokás, de csak akkor, ha betartunk néhány fontos szabályt.
Amikor melegebbre fordul az idő, minden lovas ember első dolga, hogy még egy itatóvödröt helyezzen el lova bokszában. Ez jó szokás, de csak akkor, ha betartunk néhány fontos szabályt.
Íme, néhány kutyás érdekesség, amik között tuti, hogy van olyan, ami számodra is új! Gyorsan csekkold le a listát!
A Föld óceánjaiban lakó nagyméretű cetfajok helyzete egyáltalán nem nevezhető biztonságosnak, és további figyelmet igényel. Azonban a kisebb testű, de a figyelem középpontjából egyre inkább kívül kerülő cetfajok helyezte kritikus, hiszen őket ugyanúgy sújtja a mértéktelen halászat, a szennyezés és élőhelyük elvesztésének veszélye.
Minden kutya - fajtától függetlenül - ugyanazt a nyelvet beszéli. Te és a kutyád valószínűleg komoly fejtörés nélkül is jól megértitek egymást. De mi van akkor, ha kutyád viselkedése hirtelen megváltozik, ha új kutyád lesz, ha számodra ismeretlen kutyával találkozol? Segítünk megfejteni a kutyák testbeszédének jelzéseit!
A kutyák jobban szeretik Bach-ot, mint Britney Spearst - derült ki egy kutatásból, amelynek során azt vizsgálták, hogyan reagál a zenére több száz kimerült és stresszes mentőkutya. Cikkünkben ehhez hasonló, meglepő kutyás-macskás híreket olvashatsz.
Az akita, mint a legtöbb vastag bundájú kutya évente kettő, néha három alakalommal vedlik. Ez télen is lehetséges. Ha bőre ép, nincsenek rajta szőrhiányos foltok, nem vakaródzik intenzíven, akkor ez normális jelenség, aggodalomra nincs ok. Üdvözlettel: Dr. Jancsik Mária
Tisztelt Gazdi! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, mert lehet egy elakadt csont, vagy egyéb idegen tárgy, esetleg bélférgek stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Az ínygyulladás a legtöbb esetben nem elsődleges, hanem valami más alapbetegséghez kapcsolódik. Gyakori, hogy rossz, fogköves fogazat van, esetleg fertőző vírusos betegség (pl. FeLV vagy FIV) áll a háttérben. Ennyi bevezető után nem tudok mást tanácsolni, mint a cica alapos kivizsgáltatását, és az ok(ok) megkeresését, majd az annak megfelelő kezelést. Ha van rá mód, keressenek olyan állatorvost vagy rendelőt, ahol ez megoldható.
Ajánlom figyelmébe az alábbi cég termékeit: http://www.hema.hu/?scr=products(m:product)&action=prodcat&load_pc_id=3
Mindenképp és mielőbb vigye állatorvoshoz!!!! Akár egy rossz mozzanattól meg is sérülhetett a gerince. A nyusziknak sajnos nagyon érzékeny, sérülékeny a gerincük, könnyen megrándíthatják, eltörhetik. Ezen traumás sérülésen kívül esetlegesen lehet E. cuniculira is gondolni. Addig is érdemes a nyuszit etetni, zöldség tartalmú bébiétellel, összetört és vízzel összekevert táppal fecskendőn keresztül. AZ folyadék ellátás is nagyon fontos. Tehát itatás is nélkülözhetetlen. Ha nem tud magától átfordulni az egyik oldaláról a másikra , akkor pár óránként tegyék meg hogy nehogy felázzon a bőre.