91. Gyakorlati tanácsok kezdő kutyatartóknak
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető, súlyos megbetegedés. Kártétele következtében tüdő és szívelégtelenség alakul ki. Májustól számolnunk kell a fertőzött szúnyogok megjelenésével.
A menhelyeken élő állatok ellátásánaklegnagyobb kihívása a külső élősködők távoltartása. A bolhák, kullancsok mellett az utóbbi hónapokban a szívférgességet terjesztő szúnyogok okozzák a legnagyobb problémát.
Sokak által „ló-AIDS”-nek is nevezett fertőzés már a betegség kezdeti heveny szakaszában elhullással járhate inkább elhúzódó lefolyású, ismétlődő lázas rohamok, vérszegénység, testszerte jelentkező oedema figyelhető meg a beteg állatokon.
Már nem újdonság, hogy az Állategészségügyi Szolgálat telepe megtelik, a gazdáikra hosszú ideje reménytelenül váró kutyákkal. Ezért ismét Örökbeadó Napot lesz 2016. szeptember 4-én.
A leírt jelenség teljesen normális a fogváltáskor, nem kell megijedni emiatt. Azt kell megfigyelni hogy a maradó fogak a tejfogak helyén nőjenek. Különösen a szemfogak hajlamosak a bentmaradó tejfog mellé rendellenesen nőni.Ilyenkor a perzisztáló fogakat ki kell húzatni és így felszabadul a hely a maradó fog részére.Ez persze nem otthoni feladat.
A macskákra sajnos jóval kevesebb készítmény létezik, mint a kutyákra, de azért a felsoroltakon kívül akad még jónéhány, amit ki lehetne próbálni. Javaslom, keressen fel egy nagyobb állatpatikát, vagy egy jól felszerelt állatpatikával is rendelkező álatorvosi rendelőt, ahol bizonyára segítenek majd olyan készítményt találni, amit ki lehetne próbálni. Arra azonban senki nem fog garanciát vállalni, hogy a kipróbált szer fog-e használni. Próbálkozni viszont lehet és kell is.
Az összes kullancs- és bolhaellenes készítményt, beleértve a nyakörveket is, komoly és hosszadalmas vizsgálatokkal tesztelik a gyártók, és csak olyan termékkel jelenhetnek meg a piacon, ami egészenbiztosan ártalmatlan a kutyákra és az emberekre is. Ebből következően meggyőződéssel mondhatom, a kutyája bágyadtsága biztosan nem a rajta levő nyakörv miatt van.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg nekik! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőz betegségekközül a babéziózis lappangási ideje ennél lényegesen rövidebb, tehát az már előjött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket, de az egészen más típusú tünetekkel jár, mint amit most észlelt. Ha viszont Ön is sápadtnak találja a nyálkahártyákat, akkor érdemes lenne ezt tisztázni egy vizsgálattal.
Erre interneten át ennyiből nem lehet válaszolni. Kérdezze meg kezelőorvosát.