951. Miért lát a macska sötétben is?
A természet a macskákat minden olyan érzékszervvel felruházta, amely nélkülözhetetlen a sikeres éjszakai vadászathoz. A következő cikkből megtudhatjuk, hogy miért látnak a macskák sötétben is!
A természet a macskákat minden olyan érzékszervvel felruházta, amely nélkülözhetetlen a sikeres éjszakai vadászathoz. A következő cikkből megtudhatjuk, hogy miért látnak a macskák sötétben is!
Láttál már angol bulldogot gördeszkázni? És jegesmedvét reggel munkába menni? A legviccesebb videóösszeállításban nem csak miattuk húzódik mosolyra majd a szád... Egyszerűen imádnivalóak!
A különféle eszközök, vagy élőlények kergetése nagyjából két okra vezethető vissza. Egyrészt a mozgó dolgok kergetése, a kutyákban ösztönös, amely a zsákmány elkapását és megszerzését segítette abban az időben, amikor a kutyák még vadásztak.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Paul Gallico népszerű könyvének címe: A néma nyávogás, megfigyelésen alapszik. Sok macska élete nagy részét úgy éli le, hogy teljesen néma. Ezek az állatok szomorú tekintettel felnéznek gazdáikra, és némán nyávognak, de ez nincs hatással a kommunikációs képességükre.
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
KEdves Érdeklődő! Ha házi koszttal szeretné etetni a cicáját, akkor javaslom olvassa el dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyvet http://www.libri.hu/konyv/mit-egyen-a-macskam.html cikkek a témában: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese/4778/ http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese-macskatap/5298/
Kedves Szabina! A nyálzásnak és nyelv kilógásának sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást, nyelvkilógást eredményezhet. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó. VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!
Kedves Érdeklődő! Biztosan gombás fertőzés? Volt már bőrkaparák vizsgálat? Mert a foltokban törtánő szőrhullás hátterében nem csak gombás fertőzés állhat, hanem bőrgyulladás is. Érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni, mielőtt gombás fertőzést elkezdi kezelni. Az alábbi cikkben minden választ megtalál a gombás fertőzésekről: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-gombas-borfertozes-microsporum-canis-123/1408/
Kedves Gazdi! nem írta, hogy mikor került Önhöz a cica, összeszoktak-e már teljesen, megszokta-e az új helyet, feloldódott teljesen otthon stb. Ha ezen már túlvannak, akkor könnyebben fogja viselni a cica az új környezetet, ha már ragaszkodik Önhöz. 3-4 órás út nem olyan vászes a cicának egyébként, azt gond nélkül ki szokták bírni. Otthon a szobában legyen, vigyázzanak az ajtónyitáskor, hogy ne tudjon kiszaladni, mert akkor bottal üthetik a nyomát... Igyekezzen kímélno őt a nagy nyüzsitől, ha sok olyan ember lesz ott, akivel még nem találkozott. Ajánlom azért figyelmébe az alábbi cikket:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/nyar-nyaralas-a-macskaval/5297/