956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A bágyadtság és a bélsár között nem biztos, hogy összefüggés van, de azért feltétlen javasolnék egy állatorvosi kivizsgálást, vér- és bélsárvizsgálatot...
Ha egyik napról a másikra jelentkezett a probléma, akkor mégiscsak megsérülhetett (rándulás, ütés következtében), mégha külső tünet, például vérzés nélkül is. Ez esetben valószínűleg teljesen regenerálódni fog. Ha már régebben és rossz szárnytartással került önhöz, akkor a tünet maradandó, de a leírtak alapján csak esztétikai hiba. Mindemellett érdemes lenne megfogni és alaposabban megvizsgálni. Ha például egy izületi gyulladás, vagy szárny alatti tályog, rosszabb esetben tumor van a háttérben, az gyógyszeres kezelést, esetleg műtétet is igényelhet.
Amennyiben a szülei lekiismeretesen etetik, várja meg, hogy a fióka magától kirepüljön! Ha már elég erős,hogy önállóan egyen, akkor kevésbé fordulhat elő, hogy a többiek bántsák, minthogy a még ügyetlen fióka eleségért kuncsorgását zaklatásnak vegyék. Ha az elmúlt időszak hideg időjárásának ki voltak téve a tojások, akkor azokat már kidobhatja. A kotláskor jelentkező viselkedési rendellenesség legtöbbször a szaporodásban még kezdő madaraknál jelentkezik. Ha ez a későbbiekben sem változik, úgy pótszülőket kell keresni, vagy, ha nem képvisel a pár komolyabb tenyészértéket, akkor érdemes szétválasztani és olyan madarakkal párba tenni, amelyeknél nincs ilyen probléma.
Kedves Érdeklődő! Javasolt az állatorvosi vizsgálat, és szükség szerint a kezelés!!
Tisztelt Kérdező! A törzskönyvezési eljárás nem más, mint annak igazolása, hogy az egyed megfelel azoknak a kritériumoknak, amelyet a fajta-standard ír le. Ezek fajtánként eltérőek, és tartalmazhatnak küllemi jegyeket (például elfogadott színkombinációk, fül és farokállás, izmoltság), valamint előírhatják egyes örökletes betegségektől való mentesség igazolását is. Megállapíthatják, hogy a felmenőknek hány generáción keresztül kell igazoltan a fajtához tartozniuk, az adott egyednek hány minősítő szemlén kell részt vennie. Tekintettel arra, hogy nem említette kérdésében, hogy milyen faj törzskönyvéről van szó, elképzelhető olyan előírás is, amely az utódok vizsgálatához köti az anya minősítését. Ha a fentiek bármelyikének csak az igazolása hiányzik, az egyed már "nem felel meg a kritériumoknak". Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.