956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Tisztelt Pálosi Úr! Kell ott legyen valami, mert különben nem fájna, és nem sipolyozna. Ha egy végtagröntgennel kizárható az ujjperc törése vagy daganata, akkor gyakorlatilag marad az idegen test (leggyakrabban toklász) okozta idült proliferatív gyulladás, amit az állandó nyalogatás is fenntarthat, mivel biztosítja a sérült terület folyamatos újrafertőződését. Indokoltnak látszik a terület műtéti feltárása és a képződött szövetszaporulat eltávolítása. Az utókezelés a sebváladék bakteriológiai és antibiotikum-rezisztenzia vizsgálatának, valamint az eltávolított szövetek szövettani vizsgálatának eredménye alapján határozható meg. Ha nincs daganatos elváltozás, és megakadályozható a folyamatos nyalogatás, teljes gyógyulás is elérhető. Tisztelettel:dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Mindenekelőtt azzal kezdem, hogy a láz a szervezet védekező reakciója a kórokozókkal szemben. Csak a magas lázat szükséges csökkenteni. A macskák esetében viszonylag ritkán fordul elő olyan magas láz, amely azonnali beavatkozást igényel. Nem árt tudni, hogy a láz csillapítása önmagában kevés. A lázat kiváltó alapbetegséget kell orvosolni! Az sem mellékes, hogy a legtöbb esetben a gazda által "lázasnak" vélt állat egyáltalán nem lázas! A gazdák a legritkább esetben szoktak meggyőződni arról, hogy valójában mennyi is az állat hőmérséklete, azaz nem mérnek lázat. Ha az állat bőre, füle meleg, esetleg száraz az orra, még nem feltétlenül jelent lázat. Ezért a hőmérsékletről gyanús esetben méréssel kell meggyőződni! Állatok esetében a lázmérés a végbélbe vezetett lázmérővel történik. Macskák esetében a végbélben mért hőmérséklet normál esetben 38-39°C, de a 39,5 °C sem tekinthető kórosnak. Izgalmi állapotban, fokozott izommunka esetén a hőmérséklet egészséges állatban emelkedhet akár 0,5-0,8 °C-t is. Amennyiben felmerül a betegség gyanúja, a házilagos próbálkozások helyett az állatot állatorvoshoz kell vinni. Ezt ma már az állatvédelmi törvény is előírja. Azaz, az állattartó köteles állata megfelelő állatorvosi ellátását biztosítani. És nem akkor, amikor otthon már végképp nem boldogul a kezelgetéssel! Aki úgy gondolja, hogy állata állatorvosi költségeit nem akarja, vagy nem tudja vállalni, vagy nem ér rá állatorvoshoz menni vele, az ne tartson állatot. Az állat olyan, mint a gyerek: kiszolgáltatott az őt nevelő, gondozó személyeknek. És ahogy a gyerekek gyógykezelésével sem kísérletezgetünk otthon, ezt az állatokkal sem szabad megtenni. Amennyiben betegség gyanúja merül fel, a beteg állapotának súlyosbodását, esetleges elpusztulását megelőzendő állatorvoshoz kell fordulni. Természetesen vannak olyan szerek, melyek állatok részére is tarthatók otthon "házipatikaként". Ezek azonban elsősorban külső és belső parazita ellenes szerek (féregtelenítők, kullancs és bolha elleni szerek), táplálék kiegészítők (vitaminok, immunerősítők, ásványi anyag pótlásra alkalmas szerek). Hogy kinek mit érdemes otthon tartania, azt az állat korának, táplálásának, egészségi állapotának függvényében a kezelő állatorvostól kell megkérdezni.
Kedves Gazdi! Korcsoportos és fajtatápok közül etethető: Hill's, Eucanuba, Royal Canine. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves érdeklődő! A kérdésére mindenképpen egy alapos állatorvosi (szemészeti) vizsgálat fog választ adni.
Nagytestű kutyáknál van egy örökletes porc fejlődési rendellenesség, ami ilyen tüneteket okoz. Állatorvoshoz kell elvinni, ő tudja megállapítani a kezelést vagy hogy szükséges-e műtét.