6. Vadászgörény: intelligens, strapabíró és kedves
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A vadászgörény ideális étrendjét sokan megmosolyogják: sok fehérje és zsír, viszont SEMMI zöldség.
Hirdess ott, ahol az állatok gazdái böngésznek!
A Háziállat.hu szaknévsori oldalait 300 ezernél több olvasó lapozza végig hónapról hónapra. Hobbiállatukkal aktívan foglalkozó emberek, akiket a szaknévsor tagjai könnyedén megszólíthatnak. Hogyan jelentkezhetsz a szaknévsorba?
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)
Kedves Kérdező! A kutyáját mindenképp vigye el állatorvoshoz, és azt a gyógyszert adja neki, amit majd az állatorvosa felír a számára. A köhögésnek számos oka lehet az allergiától kezdve a szívférgességig, mindenképpen orvosi kivizsgálás szükséges!
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.