6. Hogyan tartsuk a csuklyás patkányt?
A csuklyás patkány a vándor patkány laboratóriumi célokra kitenyésztett változata, s amiatt, hogy fiatal korban könnyen kézhez szoktatható, ideális társállattá nevelhető.p
A csuklyás patkány a vándor patkány laboratóriumi célokra kitenyésztett változata, s amiatt, hogy fiatal korban könnyen kézhez szoktatható, ideális társállattá nevelhető.p
Magyarországon 10-15 éve még szinte teljesen ismeretlen volt ez a kedves, félelmet nem érző és mindenre kíváncsi kis degu. Ismerkedjünk meg vele!
Murénák. Sokféle színváltozatuk beszerezhető: fehér-fekete kockás vagy, kék-sárga szalagos muréna. Sokan félnek tőlük, talán, mert a kígyókra hasonlítanak?
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A neonhal (Paracheirodon innesi) a jól regenerált vizet különösen szereti (tőzegkivonat). Minden apró, élő eleséget és jobb műeleséget szívesen fogyaszt. Akváriumunk egyik leghálásabb hala.
A hideg idő beálltával természetes környezetben ezek a teknősök is telelnek (torpor állapotba kerülnek). Fogságban csak akkor fontos teleltetnünk őket, ha szaporítani szeretnénk teknőseinket. A görögteknősök a szabadban október közepétől, a következő év áprilisáig telelnek. A teleltetésre otthoni körülmények között biztosítsunk egy kb. 50x50x50 cm-es ládát, amit kibélelünk nyirkos avarral. A ládát elhelyezhetjük a kertben, egy kb. 1 méter mély gödörben vagy a házban, egy hűvös (4-10 °C-os) helységben. Nagyon fontos, hogy a hőmérséklet ne emelkedjen 10 °C fölé, mert felgyorsulhat az állatok anyagcseréje és ez a szervezet teljes kimerülését, akár halált is okozhat. Teleltetés előtt egy héttel fejezzük be az állat táplálását, hogy tápcsatornája kiürüljön. Tavasszal, teleltetés után, mikor ébresztjük, fürdessük meg langyos vízben, majd adjunk neki vizet. Kicsit később kezdjük el az etetését is.
Az árakkal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, mert mindehol más és más ára van a beavatkozásoknak. De azt gondolom, ez a beavatkozás nem lehet túl drága.
Szerintem igaza lehetett a kollégának, hisz ő látta a szegény elpusztult állatot. A gyomorcsavarral kapcsolatban pedig rengeteg cikk található az interneten.
Szerintem nem tanácsos a különböző fajú (és főleg méretű!) rágcsálókat együtt tartani, mert könnyen baleset lehet a vége! Szegény kis táncolóegér is félelmében vieslkedett úgy. Jobb külön terráriumban egymás mellé tenni őket és akkor majd nézegethetik egymást.
Elég nagy számú sziámi paciensünk van és néhányan közülük hasonló "gonddal" vannak megáldva. Van, aki csak hússal eteti, és attól teljesen jól van és van, aki csak egyféle táppal. Nehéz így rábökni egy-egy tápra, hogy ez a legjobb az állatnak. Van olyan táp is, ami kifejezetten "érzékeny" gyomrú macskáknak van kifejlesztve (pl. a Royal). Jó tanácsot a tenyésztőktől és hasonló fajtát tartó macskatartóktól lehetne még kérni.