6. Mopsz kutya: csak bírd szuflával!
Fanni, a mopsz, az örökmozgó. Sok szabadideje van? Válassza a mopszot! Fanni hiperaktivitása bizonyítja, hogy mennyi energia van ebben a kutyafajtában.
Fanni, a mopsz, az örökmozgó. Sok szabadideje van? Válassza a mopszot! Fanni hiperaktivitása bizonyítja, hogy mennyi energia van ebben a kutyafajtában.
Murénák. Sokféle színváltozatuk beszerezhető: fehér-fekete kockás vagy, kék-sárga szalagos muréna. Sokan félnek tőlük, talán, mert a kígyókra hasonlítanak?
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
Körülbelül 500 esztendeje ismerik a hosszú szőrű macskákat, eredetük azonban homályba vész.
Sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást, ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással. A sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez ilyenkor azonban járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegség egyéb jellemző tünetei is. Ha a kutya naponta többször hány, akkor feltétlenül vizsgáltassuk meg állatorvossal. Ez ugyanis már betegségre utal, különösen akkor, amikor a hányás mellett más tünetek is jelentkeznek, fáradtság, étvágytalanság, láz, hasmenés. A hányást nyugtalanság előzheti meg, majd a kutya egész testével, hasának, és rekeszizmainak erőteljes összehúzódásával pumpáló mozdulatokat végez. Merev végtagokkal áll, fejét előre, a föld felé tartja, s öklendező, rángó mozdulatok, és feszített hasmozgás közepette, erősen tátott szájjal üríti ki a gyomra tartalmát. A kihányt anyagok alapján bizonyos mértékben következtetni lehet a hányást előidéző okokra. A normális gyomortartalom az utoljára elfogyasztott ételekből, esetleg fűből, vagy lenyelt szőrszálakból áll. A többszöri, vagy egymás utáni hányásnál a hányadék kizárólag gyomornedvet tartalmaz, amit a hozzá keveredett epeváladék sárgára fest. Mérgezés gyanújakor a hányadék a diagnózis legfontosabb alapja lehet. Amennyiben ennek összetétele nem elegendő a baj pontos megállapítására, akkor a méreg már feloldódott a gyomorsavban. Ilyenkor laboratóriumi, kémiai elemzés adhat felvilágosítást a mérgezés természetéről. Sötétvörös vért hányhat a kutya, ha vérző sebet nyalt, vagy ha ételében véres, nyers hús is volt. Nagyon ritkán fordul elő az emésztőcsatorna megbetegedésére utaló hányás. Világos, piros vér a hányadékban többek között az emésztőrendszer felső szakaszának, torok, szájüreg, nyelőcső friss sérüléseiből eredhet, amit csontszilánk, vagy az ételbe került bármilyen hegyes, idegen tárgy idézhet elő.Mit tegyünk, ha hányástól szenved a kedvencünk? >>
Kis megterhelés miatt legfeljebb biceg a kutyus. Ha nem akarja terhelni, komolyabb problémája is lehet. pl. szalag szakadás, térdkalács ficam stb. Vigye el őt állatorvosához!
A képen látható madárka, a "francia vedlés" elnevezésű tollképződési problémán eshetett át fióka korában, aminek következtében nem alakult ki a teljes szárnytollazat.
Egy valamit nem tudok, mégpedig "biztosat" mondani! A kutyájuknak vélhetően többféle betegsége is van egyszerre, ami nem jó kilátásokkal bír. A leírtak alapján először én is a Cushing-kórra gyanakodnék, de szóba jöhet más hormonális probléma is (ami gyakori következmény a Cushing-kórnál). Egyetlen használható javaslatom az, hogy érdemes lenne a kutyájukkal a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karának szakrendeléséhez fordulni. Ők talán tisztázni tudják egy a most még kicsit kusza történetet, ill. helyzetet.
A tuja mérgező!! pl: Nyugati tuja (Thuja occidentalis) hatóanyag: izotujon, tujon Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >> Milyen a kutyabarát kert? >> Én azért elvinném állatorvoshoz, a jelenlegi nyugalom, nem jelenti azt, hogy minden rendben van, ellenőriztetném a kutyust..